Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ και οφθαλμίατρος


Samdreamth

Recommended Posts

Το αρχικό ερώτημα ήταν τι ποσό δικαιολογεί το ταμείο μας για επέμβαση τύπου λέιζερ για μυωπία >5 βαθμών. Κάποιος ανέφερε 300Ε. Συνολικό ποσό είναι αυτό ή ανά μάτι? Κάποιος άλλος έχει να μας δώσει τα φώτα του? Εννοείται ότι δεν τίθεται θέμα συμβεβλημένου ή μη ιατρού για τέτοια επέμβαση - φαντάζομαι θα πάει κανείς εκεί που εμπιστεύεται 100% τα ωραία του ματάκια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μετά από ερώτηση σε φίλη που δουλεύει σε οφθαλμίατρο μου είπε πως για το laser το ταμείο μας δικαιολογεί 500 γιούρια

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει 150, επιπλεόν τις αποδειξεις μεσα σε 3 εργάσιμες αλλιως ξέχνα τα

 

Από πότε ισχύει αυτό? Σήμερα πήρα τα 100 ευρώ για γυαλιά (κατέθεσα τα νοσήλεια πριν μια εβδομάδα, πρόσφατα δηλαδή) και με βεβαίωσαν ότι τόσο είναι το ποσό που δικαιολογεί το ΤΣΜΕΔΕ....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ερώτηση σε φίλη που δουλεύει σε οφθαλμίατρο μου είπε πως για το laser το ταμείο μας δικαιολογεί 500 γιούρια

μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπες και ρωτησε τον δικο μου οφθαλμιατρο και μου ειπε οτι δεν ισχυει για laser!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ποσο συχνα μπορει να μας δικαιολογει το τσμεδε επισκεψεις κ τυχον εξετασεις σε οφθαλμιατρο??? αναφερομαι στην περιπτωση που επισκεφτω 2 διαφορετικους οφθαλμιατρους σε διαστημα ενος μηνα για παραδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

νομίζω πρωτη επίσκεψη 20 ευρω, δεύτερη επίσκεψη 10 ευρώ για κάθε ειδικότητα κάθε μήνα.

Ο οφθαλμίατρος μπορει αν θέλει να τα δικαιολογήσει τα παραπάνω με πρόσθετες εξετάσεις που θα γράψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Και για τις αποδειξεις ρώτησα στο ΤΣΜΕΔΕ ΠΕΙΡΑΙΑ και μου είπαν ότι δέχονται αποδείξεις 3 μηνών...

 

Όταν λες αποδείξεις εννοείς την απόδειξη από το κατάστημα των οπτικών?

Το χαρτί που σου γράφει ο γιατρός ότι χρειάζεσαι γυαλιά πόσο παλιό μπορεί να είναι? Γιατί πήγα οφθαλμίατρο τέλη Δεκέμβρη και για γυαλιά θα πάω μες στην βδομάδα. Μήπως πρέπει να πάω να πάρω νέο χαρτί?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.