Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιάριο Υγείας


skyclad

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι μισθωτός από το καλοκαίρι ασφαλισμένος στο τσμέδε.Δεν έχω όμως βγάλει βιβλιάριο υγείας.Για να πάρω αναρρωτική άδεια( και να την πληρωθώ) αρκεί να βγάλω βιβλιάριο από το τσμέδε ή θα πρέπει να έχω και κάτι σαν βιβλιάριο από ΙΚΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Την αναρρωτική άδεια την πληρώνεσαι από το ΙΚΑ. Πρέπει να βγάλεις βιβλιάριο στο ΙΚΑ για παροχές σε χρήμα. Όλα αυτά αφού όπως λες είσαι μισθωτός και σου γίνονται κρατήσεις προς το ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιάριο του ΙΚΑ δλδ απλά θα υπάρχει για να μπορώ να πληρώνομαι την αναρρωτκή άδεια.Οπότε θα πρέπει να έχω και βιβιάριο ΤΣΜΕΔΕ για την περίθαλψη αν καταλαβαίνω καλά..

Μία ερώτηση ακόμα..Στο ΙΚΑ μπορώ να πάω για περίθαλψη, έχοντας το βιβιάριο του ΤΣΜΕΔΕ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω....μάλλον για οίκο ανοχής το βλέπω, αλλά πρακτικά τι σημαίνει αυτό για εμάς? Τι θέλω να πω, φίλη μου με ΙΚΑ (ο μεγαλύτερος οίκος ανοχής μέχρι πριν), καθοτι είναι στο ΕΟΠΥΥ, πήγε σε ιδιωτικό κέντρο για εξετάσεις και δεν πλήρωσε τίποτα.....Το τι γινόταν πριν με το ΙΚΑ ξέρεις...Δηλαδή πόσο χειρότερα θα είναι για εμάς το ΕΟΠΥΥ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.