Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υποχωρηση πελατη και ακυρωση του εργου


Vasilis_top

Recommended Posts

Εχω περιπτωση πελατη που τελικα δεν θελει να προχωρησει σε μονωση και εγκατασταση ηλιακου, αλλα μονο στην εγκατασταση ατομικου λεβητα Φ.Α. Φυσικα πλεον δεν εκπληρωνονται οι ενεργειακοι στοχοι οποτε θα πρεπει να βγει εκτος προγραμματος.

Ποια ειναι η διαδικασια ακυρωσης της αιτησης; Υπαρχει καποιο προβλημα που μπορει να προκυψει; Ωστωρα το μονο που εχει πληρωσει ειναι το 50% της αμοιβης και της προμηθειας του λεβητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά αυτό το εδάφιο προφανώς το μελέτησα! Δεν μου προκύπτει όμως η ηθελημένη υποχώρηση/ακύρωση της αίτησης, αλλά μόνο περίπτωση που ο Δικαιούχος διαπιστώσει ότι δεν τηρήθηκαν τα απαιτούμενα από τον Ωφελούμενο. 

Στην δική μου περίπτωση λοιπόν, ο Ωφελούμενος που και πως κάνει αίτηση προκειμένου να ακυρώσει εξ'ολοκλήρου την αίτησή του;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Vasilis_top! Με την είσοδό του στο σύστημα ο ωφελούμενος δίπλα από το μολυβάκι (επεξεργασία) έχει το εικονίδιο της ακύρωσης. Εκεί κλικάρει για την ακύρωση της αίτησης και θα του έρθει mail από το Υπουργείο  που θα του ζητά επιβεβαίωση της ακύρωσης της αίτησης.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πλεον δεν υπαρχει το εικονιδιο της ακυρωσης παρα μονο το μολυβακι.. Anyway θα τους παρω τηλ... ευχαριστω για τις απαντησεις, μονο σε εμενα μαλλον επεσε ο στριφνος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και εγώ έχω ίδια περίπτωση και δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα. Βασίλη έμαθες τίποτα απ'τό υπουργείο για ακύρωση αίτησης ενώ είναι σε οριστική υπαγωγή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις έρθει η απόφαση οριστικής αποδοχής, απλά δεν θα την αποδεχθεί.Screenshot.thumb.png.c0ead597c4fc5c268613cc4228e1ad68.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.