Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα αμοιβών σε Excel


Recommended Posts

Όταν ο άνθρωπος είναι ακομπλεξάριστος και μπορεί να προσφέρει τότε όλοι μαζί θα πρέπει να έχουμε σαν πρότυπο συμπεριφοράς το παράδειγμα του στη κοινωνία μας και να προσπαθούμε να κάνουμε το ίδιο με τους συνανθρώπους μας.Ο Χάρης είναι ένα επίπεδο πιο μπροστά.Τόσο που ίσως να φαντάζει κάποιες φορές κινέζος στα μάτια μας(τουλάχιστον στα δικά μου).

Μπράβο Χάρη και πάντα να έχεις το υγιές περιβάλλον και τις

συνθήκες για να συνεχίζεις να λειτουργείς σκεπτόμενος

θετικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χάρη να ρωτήσω κάτι κι εγώ,οι τιμές μονάδος που αναφέρονται στον αναλυτικό προυπολογισμό πού βασίζονται?Είναι οι τρέχουσες τιμές ΑΤΟΕ?Αν εγώ τις αλλάξω κατ εκτίμηση,θα υπάρξει θέμα με πολεοδομία?

Link to comment
Share on other sites

φιλε Χαρη σ'ευχαριστω και εγω με τη σειρα μου για την εξαιρετικη δουλεια που εχεις κανει και για τον πολυτιμο χρονο που εχεις αφιερωσει για να φτιαξεις αυτο το χρησιμο αρχειο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kakofonixx.

 

@ΓΙΑΝΝΗΣ Γ

Αν βάλεις τις τρέχουσες τιμές ΑΤΟΕ σίγουρα δε θα έχεις κανένα πρόβλημα γιατί θα είναι υψηλότερες. Πάντως οι πολεοδομίες δέχονται και παλιότερες τιμές δε θυμάμαι ποιανού έτους. Στη θέση σου θα τηλεφωνούσα στην πολεοδομία για να ρωτήσω για τις συγκεκριμένες εργασίες.

 

* Η Εγκύκλιος 8/90 έχει και ένα παράρτημα με τις τιμές για τότε ισχύουσες τιμές ΑΤΟΕ για τον αναλυτικό προϋπολογισμό που είναι ακόμα και σήμερα αποδεκτές από τις πολεοδομίες. Οι τιμές είναι σε δραχμές και θέλουν μετατροπή σε Ευρώ (1€=340,75 δραχμές).

Link to comment
Share on other sites

Χάρη σ ευχαριστώ για τη διευκρίνηση...Μάλλον θα πάω να ρωτήσω απο κοντά γιατι τα τηλέφωνά τους είναι απλά διακοσμητικά γραφείου....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό ζήτησα από το ΤΕΕ να μου δώσει και δεύτερο λογαριασμό για το πρόγραμμα αμοιβών του για να το χρησιμοποιήσω ως δοκιμαστικό για το πρόγραμμα αμοιβών μου σε Excel που διαθέτω ΔΩΡΕΑΝ μέσω του forum. Υπέβαλα κατά τα προβλεπόμενα αίτηση με email με την ειδική φόρμα που έχει το ΤΕΕ. Τελικά, σήμερα, μετά από αρκετά τηλεφωνήματα πληροφορήθηκα ότι:

α) η αίτησή μου δεν έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου,

β) δεν έγινε δεκτό το αίτημά μου με την αιτιολογία ότι δε δίνονται δεύτεροι κωδικοί σε μηχανικούς.

 

Να ενημερώσω τους συναδέλφους ότι δεν γνωρίζω αν δίνονται σε συναδέλφους μηχανικούς, φυσικά πρόσωπα αλλά γνωρίζω 100% ότι δίνονται σε εταιρείες λογισμικού που αναπτύσσουν προγράμματα αμοιβών. Γιατί λοιπόν δε δίνονται και σε μηχανικούς;

 

Γιατί η αίτησή μου παρόλο που είχε όλα τα προβλεπόμενα δεν πήρε αριθμό πρωτοκόλλου;

 

Τι είπατε για το ΤΕΕ και τις εταιρείες λογισμικού;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ακριβως φοβουνται.

 

εγω στη θεση σου θα ζητουσα 2ο λογαριασμο με ημερομηνια ληξης.

 

δλδ να τον διαγραψουν μετα απο 3 μηνες π.χ

 

μπας και το ξανασκεφτουν...

Link to comment
Share on other sites

Αφού απέρριψαν προφορικά την αίτησή μου όπως ανέφερα παραπάνω, ζήτησα να καταθέσω έγγραφη αίτηση που τελικά έστειλα με fax (το email κακώς δεν έγινε αποδεκτό) και να λάβω αριθμό πρωτοκόλλου προκειμένου να πάρω επίσημη έγγραφη απάντηση έστω και αρνητική. Φαίνεται ότι κάτι άλλαξε και ελπίζω μέσα στην εβδομάδα αυτή να πάρω τον κωδικό δοκιμών καθότι ναι μεν δεν μου έδωσαν αριθμό πρωτοκόλλου (απαράδεκτο) αλλά μου είπαν προφορικά ότι θα τακτοποιηθεί το θέμα. Οψόμεθα.

 

Είναι δυνατόν ΤΠ=Τράπεζα Πληροφοριών/ΤΕΕ να μη δέχεται αιτήσεις με emails;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.