Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές υδραυλικών (θέρμανση - ηλιακός)


Recommended Posts

Πόσο σας κοστίζει ο υδραυλικός (παροχή υπηρεσιών) για την εγκατάσταση θέρμανσης και πόσο για την εγκατάσταση ηλιακού;;;;

Link to comment
Share on other sites

για τη θερμανση ο ενας 180€ και ο αλλος 3000.

και για τον ηλιακο 70 και 800 αντιστοιχα

 

ΥΓ η απαντηση ειναι αναλογη της ερωτησης......

Edited by maneni
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορεί να δώσει προσφορά ο υδραυλικός όσο θέλει αρκεί το σύνολο εργασιών και προμηθειών να μην ξεπερνά το ανώτατο πόσο.

Ζητήθηκαν για τοποθέτηση ατομικού λέβητα πετρελαίου και σωληνώσεων 1.700 ευρώ και για τοποθέτηση ηλιακού 250 ευρώ για ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας.

Εννοείται ότι θα πάρει προσφορά και από άλλους υδραυλικούς αλλά θα ήθελα και την άποψη σας.

Με συγχωρείς  @maneni ίσως η ερώτηση ήταν άστοχη έτσι όπως την έθεσα.

Edited by PANOSCHAL
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, PANOSCHAL said:

... αλλά θα ήθελα και την άποψη σας...

Να υποθέσουμε ότι στο σύστημα του εξοικονομώ μπαίνεις ως ωφελούμενος και όχι ως σύμβουλος έργου?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω οσους προμηθευτες ρωτησα (5-6) για εγκατασταση ηλιακου μου ειπανε 80 ευρω η εγκατασταση + οσα μετρα σωληνα χρειαστουν (παιζουν απο 5-9 ευρω το μετρο)

αναλογος τον οροφο και απο που θα παρουν παροχη..παντως και εμενα γυρω στο 200αρι παει και ειμαι στον 6ο οροφο..ααα να σου πω οτι προτιμανε τα εξοδα της εγκαταστασης να τα παρουνε μετρητα και οχι να τα προσθεσουν στο προγραμμα επι πιστωση.

Ολα αυτα που σου λεω ειναι αυτα που συναντησα εγω και δν σου λεω οτι ολοι περνουν τοσο και ετσι.

Edited by billaros2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.