Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δικαιώματα ως τεχνικός/ηλεκτρονικός σε ιδιωτική εταιρία


Recommended Posts

Καταρχήν καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Να αναφέρω γενικά ότι είναι το πρώτο που ποστ εδώ και ζητώ συγνώμη εάν δεν είναι στην σωστή τοποθεσία το θέμα που θα θέσω.

Λοιπόν εν συντομία δουλεύω σε μία εταιρία ηλεκτρονικών συστημάτων ασφαλείας , ως βασικός πλέον ηλεκτρονικός τώρα και 10 χρόνια. Αυτό που ήθελα να αναφέρω είναι ότι πρόσφατα ανακάλυψα στα ένσημα πως με δηλώνει ως ανειδίκευτο εργάτη με κωδικό ειδικότητας 932030 (101) από την αρχή που ξεκίνησα (πλήρη απασχόληση). Δεν μου έχει αναγνωρίσει κανένα πτυχίο, και απ ότι φαίνεται δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι.

Η ερώτηση μου είναι η εξής , τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη φάση; είτε νομικά είτε λογιστικά;  Ποια είναι τα δικαιώματα μου και πως πρέπει να κινηθώ; Τα παλιά ένσημα διορθώνονται; (έστω μετά την 3αιτια;)

Edited by electronicsgr
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ συνάδελφε με περίσσεια αγάπη σου λέω ότι: 1ον βλέπουμε που υπογράφουμε, 2ον έπρεπε να το τσεκάρεις πιο πριν και 3ον και σημαντικότερον απευθύνσου σε κάποιο γραφείο (μάλλον λογιστικό) που ασχολείται με μισθολογικά και εργασιακά θέματα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, Polka7 said:

Αγαπητέ συνάδελφε με περίσσεια αγάπη σου λέω ότι: 1ον βλέπουμε που υπογράφουμε, 2ον έπρεπε να το τσεκάρεις πιο πριν και 3ον και σημαντικότερον απευθύνσου σε κάποιο γραφείο (μάλλον λογιστικό) που ασχολείται με μισθολογικά και εργασιακά θέματα

καλησπέρα και πάλι. Στην ατομική σύμβαση που υπέγραψα τότε έγραφε ειδικότητα "βοηθός ηλεκτρονικός"  και εννοείτε πως την έχω σε αντίγραφο .Μέτα από 10 χρόνια κατάλαβα πλέον μεσώ ηλεκτρονικής μορφής ότι το 932030 αντιστοιχεί σε "ανειδίκευτο εργάτη 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, electronicsgr said:

καλησπέρα και πάλι. Στην ατομική σύμβαση που υπέγραψα τότε έγραφε ειδικότητα "βοηθός ηλεκτρονικός"  και εννοείτε πως την έχω σε αντίγραφο .Μέτα από 10 χρόνια κατάλαβα πλέον μεσώ ηλεκτρονικής μορφής ότι το 932030 αντιστοιχεί σε "ανειδίκευτο εργάτη 

Aπευθύνσου όπως σου είπα σε κάποιο γραφείο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.