Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγγραφή στο ΤΕΕ


alexandrosde

Recommended Posts

Kαλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι νέος μηχανικός ημμυ απο πολυτεχνική σχολή. Θα ήθελα να ρωτήσω, η διαδικασία εγγραφής στο ΤΕΕ, τί ακριβώς περιλαμβάνει?

Γνωρίζω για προφορική εξέταση επάνω στην διπλωματική, αυτό όμως σαν διαδικασία είναι πιο πολύ με την μορφή ρουτίνας ή η εξέταση είναι "ζόρικη"? Επίσης τί άλλα διακιολογητικά χρειάζονται?

Παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει (ιδιαίτερα πρόσφατα εγγεγραμμένος  συνάδελφος στο ΤΕΕ) να μου πει λεπτομέρειες της εξέτασης αλλά και όλης της διαδικασίας θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2019 at 3:54 ΜΜ, iorodoka said:

Kαλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι νέος μηχανικός ημμυ απο πολυτεχνική σχολή. Θα ήθελα να ρωτήσω, η διαδικασία εγγραφής στο ΤΕΕ, τί ακριβώς περιλαμβάνει?

Γνωρίζω για προφορική εξέταση επάνω στην διπλωματική, αυτό όμως σαν διαδικασία είναι πιο πολύ με την μορφή ρουτίνας ή η εξέταση είναι "ζόρικη"? Επίσης τί άλλα διακιολογητικά χρειάζονται?

 Παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει (ιδιαίτερα πρόσφατα εγγεγραμμένος  συνάδελφος στο ΤΕΕ) να μου πει λεπτομέρειες της εξέτασης αλλά και όλης της διαδικασίας θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ πολύ.

Μην αγχώνεσαι, τυπική διαδικασία είναι

Link to comment
Share on other sites

τα δικαιολογητικά θα τα μάθεις από το ΤΕΕ (μπορεί να είναι και αναρτημένα).

Οι εξετ΄σεις είναι εικονικές πλέον, γίνονται μόνο για να εισπράξει το ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, maneni said:

 ..πλέον...

έτσι για την ιστορία, από πότε οι εξετάσεις είναι έτσι όπως τις ξέρουμε σήμερα; 

Link to comment
Share on other sites

1982 λοιπόν. Σ' ευχαριστώ! (επειδή το "πλέον" μου έδωσε την αίσθηση ότι οι μισοί τουλάχιστον σημερινοί εν ενεργεία πέρασαν οκτάωρα και ότι είμαι πολύ νέος που δε τα πρόλαβα!)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.