Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

e-ΑΔΕΙΕΣ Σύστημα Έκδοσης Οικοδομικών Αδειών.


Recommended Posts

είναι στην αναβάθμιση του συστήματος , είχαν πει οτι θα υπάρχει η δυνατότητα ανεβάσματος πολλαπλών αρχείων. Νομίζω έχει και drag n drop

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, 

Έχω εκδώσει μια άδεια μικρής κλίμακας (όχι ηλεκτρονικά), η οποία έχει λήξει και θέλω να προβώ σε αναθεώρηση αυτής λόγω αλλαγής του κύριου του έργου(λόγω θανάτου) και για παράταση της ισχύος της. Πηγαίνω στο σύστημα και διαλέγω  ¨αναθεώρηση έντυπης άδειας χωρίς μεταβολή κάλυψης/δόμησης/ύψους. (δεν ξέρω αν πρέπει να διαλέξω αυτό βέβαια). Ύστερα στα δικαιολογητικά που χρειάζεται να ανεβάσω, μου ζητάει εισφορές.εγκεκριμένες μελέτες στατικές κτλ. Και επίσης δε βλέπω κάποιο πεδίο για παράταση ισχύος της άδειας. Κάτι λάθος κάνω,τα φώτα σας παρακαλώ! 

 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έθεσα στο e-άδειες με email το  ερώτημα 

Έχω εκδώσει Ε.Ε.Δ.Μ.Κ ηλεκτρονικά μέσω e-άδειες η οποία λήγει σε 20 ημέρες.

Μπορώ να την αναθεωρήσω:
1. ως προς το χρόνο λήξης και
2. ως προς την προσθήκη και νέων εργασιών?
ή
αν το σύστημα σας δεν το επιτρέπει ακόμη 
μπορώ να εκδώσω νέα Ε.Ε.Δ.Μ.Κ με όλες τις εργασίες (παλιές και νέες) ?
 

και πήρα τις παρακάτω προφορικές οδηγίες

Βήμα 1ο : επιλέγουμε «εισαγωγή/αναζήτηση/κλπ»

Βήμα 2ο : πατάμε το «+» στο δεξιό  παράθυρο

Βήμα 3ο : επιλέγουμε από το νέο δεξιό παράθυρο (.. σε συνέχεια ηλεκτρονικής) «αναθεώρηση Ε.Ε.Μ.Κ»

Βήμα 4ο : α. κλικάρουμε ότι εργασίες θέλουμε να προσθέσουμε ή να τροποποιήσουμε και β. την «παράταση ισχύος της»

Βήμα 5ο : εκδίδουμε την Ε.Ε.Δ.Μ.Κ

Βήμα 6ο : εκτυπώνουμε ή κατεβάζουμε   α. την αίτηση και β. το νέο στέλεχός της

Βήμα 7ο : τα στέλνουμε στο [email protected]

 για να μας αλλάξουν οι ίδιοι την νέα ημερομηνία ισχύος της

Edited by ΚΑΝΑ
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε περίπτωση προσθήκης καθ ύψος στη καρτέλα ΄΄δόμηση-χρήσεις κ.α'' βάζουμε τα στοιχεία του υφιστάμενου ρυθμισμένου ή μόνο τα στοιχεία της προσθήκης?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gountas said:

Σε περίπτωση προσθήκης καθ ύψος στη καρτέλα ΄΄δόμηση-χρήσεις κ.α'' βάζουμε τα στοιχεία του υφιστάμενου ρυθμισμένου ή μόνο τα στοιχεία της προσθήκης?

Τα βάζουμε όλα : Υπάρχοντα νόμιμα και τυχόν ρυθμισμένα και της προσθήκης στην αντίστοιχη στήλη τους . Στην τελευταία στήλη προκύπτει το άθροισμα .

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχω πρόβλημα ανεβάσματος αρχείων στο e-αδειες . Με το mozila αν και κάνω διαγραφή ιστορικού δεν ανταποκρίνεται . Με το  chrome  κάθε  φορά κάνω διαγραφή ιστορικού και ενίοτε δουλεύει . Μπορεί κάποιος να μου πει πως το έχει λύσει το πρόβλημα ? Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

venezia

Για να είμαι σίγουρος στον Chrome ανοίγω New Incognito Window (Ctrl+Shift+N) το οποίο δεν "συμβουλεύεται" το ιστορικό και δουλεύει πάντα και χωρίς να διαγράφω το ιστορικό!

Edited by ppanag
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

Ετοιμάζομαι να υποβάλλω πρωτη φορά ηλεκτρονική άδεια για άδεια νομιμοποίησης και θα ήθελα να σας ρωτήσω:

- Μπορώ να υποβάλλω για προέγκριση αδείας και μέτα, όταν βγει και υποβάλλω για την άδεια, να επιλέξω κατηγορία 2 ή 3 ή πρεπει να επιλέξω πρώτα τη σωστή κατηγορία, πχ. προέγκριση αδειας για κατηγορια 2?

- Υπάρχει κάπου να κατεβάσει την αίτηση του κυρίου ή έχοντος νόμιμο δικαίωμα με τις δηλώσεις ανάθεσης/ανάληψης? Αν μπορεί κάποιος να μου τη στείλει να με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.