Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

e-ΑΔΕΙΕΣ Σύστημα Έκδοσης Οικοδομικών Αδειών.


Recommended Posts

8 λεπτά πριν, nzerman said:

Είσαι σε προσωρινή αποθήκευση, εγώ είμαι σε μεταβολή 

 

Δεν το ανέφερες ότι είσαι σε μεταβολή . Αν δεν σου βγάζει στην προβολή στοιχείων πλέον την δυνατότητα ακύρωσης , η μόνη λύση να την αφήσεις σε μεταβολή για .....πάντα . Αν θυμάμαι καλά σε 30 μέρες , χωρίς ενημέρωση δικαιολογητικών  , τίθεται σε αρχείο .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μου έτυχε κάτι τέτοιο (λόγω λάθος αίτησης βέβαια) και η διαδικασία ήταν -αφού μίλησα με ΤΕΕ- να στείλω αίτηση στην αρμόδια ΥΔΟΜ ώστε να προχωρήσουν στην ακύρωση. Και όντως έτσι έγινε.

Καλησπέρα

συμβαίνει μόνο σε εμένα ή από χθες το σύστημα δεν δουλεύει;;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, desptsouk said:

να στείλω αίτηση στην αρμόδια ΥΔΟΜ

Πως την έστειλες; 

Έντυπη με στυλό ήταν; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nzerman said:

Πως την έστειλες; 

Έντυπη με στυλό ήταν; 

Όχι, την έστειλα με mail. Αν δεν έχεις το mail της ΥΔΟΜ, μπορείς να πάρεις τηλέφωνο. Τελικά κι εγώ πήρα τηλέφωνο βέβαια, γιατί περνούσαν οι μέρες και δεν έβλεπα να γίνεται κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Σε εκδοθήσα άδεια Κατηγορίας 3  για την οποία έχει ολοκληρώθει και ο Μεταγενέστερος Έλεγχος Φορολογικών, προσπαθώ να κάνω αίτηση για Ελεγκτή Δόμησης μέσω  e-Αδειες αλλά όταν πατάω για "υποβολή νέας αίτησης για Ελεγκτή Δόμησης” μου εμφανίζεται μύνημα “η αίτηση έχει συσχετισμένες μεταγενέστερες πράξεις” με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνεχίσω. Αν επιλέξω την αίτηση του φορολογικού ελέγχου να αιτηθώ Ε/Δ τότε μου επιτρέπει να συνεχίσω αλλά τα στοιχεία που εμφανίζει (Α/Α Πράξης, ΑΔΑ κτλ) είναι του φορολογικού ελέγχου και όχι της Άδειας. Τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να το κάνεις έτσι αναγκαστικά. Καλού κακού γιατί δεν κάνεις αίτηση από το σύστημα ελεγκτών δόμησης;

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, desptsouk said:

Νομίζω πως πρέπει να το κάνεις έτσι αναγκαστικά. Καλού κακού γιατί δεν κάνεις αίτηση από το σύστημα ελεγκτών δόμησης;

Διότι στις οδηγίες γράφει ότι υποχρεωτικά πρέπει να γίνεται το αίτημα μέσω του e-άδειες εκτός αν τεκμηριωμένα  το αίτημα δεν είναι εφικτό πχ. μη ολοκληρωμένος έλεγχος φορολογικών, παραίτηση επιβλέποντα κτλ.

Edited by leftis83
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω ο έλεγχος φορολογικών στις Κ3 είναι ξέχωρη πράξη. Ψάξε βρες την στο σύστημά σου ή ρώτα την ΥΔΟΜ να ζητήσεις ΕΔ για την μεταγενέστερη.

Link to comment
Share on other sites

@leftis83 τι έκανες τελικά με την αίτηση; εγώ σήμερα έκανα αίτηση για ΕΔ πατώντας πάνω στον μεταγενέστερο έλεγχο φορολογικών όπως περιέγραψες κι εσύ. Τώρα όμως σκέφτομαι, μήπως έκανα βλακεία;

Φαντάζομαι ότι αν είναι λάθος θα μας απαντήσει η ΤΕΔΚ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.