Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

e-ΑΔΕΙΕΣ Σύστημα Έκδοσης Οικοδομικών Αδειών.


Recommended Posts

Κακώς απαιτεί, για τις εεμκ δεν είναι απαραίτητο να περάσουν από το σύστημα αμοιβών.

Κάποιοι συν/φοι γράφανε το πρωί ότι κάποια αν και τα βγάζει ως απαιτούμενα, μπορείς να μην τα συμπληρώσεις και η αίτηση προχωράει, για ψάξτο λίγο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να την περάσω όταν θα την έχω έτοιμη χωρίς αριθμό. Αν περάσει, θα ενημερώσω.

Edit: Γνωρίζει κανείς ποιος κάνει την Υ.Δ "ότι λήφθηκαν υπ’ όψη όλοι οι ειδικοί κανονισμοί και ότι τηρούνται οι προυποθέσεις της π.2 του άρ. 41, με εξαίρεση τα ρυμοτομούμενα κτίρια (συνδ. π.2&3 του άρ. 41) του Ν. 4495/17". Την συνάντηση ως απαιτούμενο δικαιολογητικά στο σύστημα για την έκδοση ΕΕΜΚ.

Edited by Astrolavos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μήπως έχουμε κανένα νέο για τις άδειες που έχουν πρωτοκολληθεί πριν την εφαρμογή της ηλεκτρονικής υποβολής  ?

συγκεκριμένα έχω μια που κόλλησα στο έλεγχο φορολογικών και δεν μου την προχωράνε καθώς απαντούν οτι περιμένουν εγκύκλιο από το υπουργείο που να αναφέρει τι θα γίνει με αυτές τις άδειες και μια που είμαι προ εγκρίσεως..  

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Astrolavos said:

Γνωρίζει κανείς ποιος κάνει την Υ.Δ "ότι λήφθηκαν υπ’ όψη όλοι οι ειδικοί κανονισμοί και ότι τηρούνται οι προυποθέσεις της π.2 του άρ. 41, με εξαίρεση τα ρυμοτομούμενα κτίρια (συνδ. π.2&3 του άρ. 41) του Ν. 4495/17". Την συνάντηση ως απαιτούμενο δικαιολογητικά στο σύστημα για την έκδοση ΕΕΜΚ.

Λογικά ο ιδιοκτήτης, όπως υπέγραφε παλιά στο έντυπο της ΕΕΜΚ.

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, harriszante said:

... καθώς απαντούν οτι περιμένουν εγκύκλιο από το υπουργείο που να αναφέρει τι θα γίνει με αυτές τις άδειες και μια που είμαι προ εγκρίσεως..  

99% σου λένε μπούρδες.... 

ότι έχει ξεκινήσει με αρ. πρ. κλπ προ 15/10/2018 θα ολοκληρωθεί απο τις ΥΔΟΜ.

Ενδεχόμενα να ζητηθεί μετά να ανεβάσεις και τα σχέδια στο σύστημα εσύ αντί της ΥΔΟΜ αλλά εγκρίσεις και έκδοση της Αδειας την κάνει η ΥΔΟΜ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, harriszante said:

αποδεικνύεται από πουθενά αυτό που αναφέρεις @Didonis

γιατί αναφέρεται κάπου ότι οι άδειες που είναι σε διαδικασία έκδοσης ακυρώνονται  ?????  :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.