Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καθοδήγηση για Αγορά Απαραίτητου Εξοπλισμού.


Recommended Posts

Ναι τοπογραφικος Μηχανικος ειμαι.

 

αχχααχχααχχαχ. μου θύμισες κάτι αντίστοιχο (περιπαιχτικά από φίλους όταν διηγούμουν τρομέρα αστείες ιστορίες στα χωριά με τους εκεί κατοίκους) : Aγροτικός Τοπογράφος Μηχανικός Α.Π.Θ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχχααχχααχχαχ. μου θύμισες κάτι αντίστοιχο (περιπαιχτικά από φίλους όταν διηγούμουν τρομέρα αστείες ιστορίες στα χωριά με τους εκεί κατοίκους) : Aγροτικός Τοπογράφος Μηχανικός Α.Π.Θ.

 

Ωχ θεε μου ουτε καν πηρα χαμπαρι οτι εγραψα κατι τετοιο. Σορρυ αλλα μιλαγα στο τηλεφωνο και εγραφα στον αυτοματο πιλοτο... :P

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ συνάδελφε anchelos

ξαναδιάβασε με προσοχή τις υποδείξεις και προτροπές που σου γράψαμε στο φόρουμ

τα GPS μπήκαν σε προγράμματα σπουδών πριν 25 χρόνια που ήμουν φοιτητής,δεν είναι σωστό αυτό που γράφεις παραπάνω

μην περιμένεις δημόσια προβολή-διαφήμηση μεσω του φόρουμ για εξοπλισμό η λογισμικό

μπορείς να επικοινωνείς με e-mail η προσωπικά μηνύματα

γιά όλες οι αντιπροσωπείες θα βρείς στοιχεία με απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο

ψάξε λίγο τα θέματα που σε απασχολούν-ενδιαφέρουν για να μπορείς όπως πολύ σωστά επισημαίνει ο συνάδελφος chrisven να πάρεις και τις ανάλογες απαντήσεις

 

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε anchelos υπάρχει thread για eshop τοπογραφικού εξοπλισμού. Ξεκίνα απο εκεί μία περιήγηση...Μάζεψε διευθύνσεις απο όλους τους αντιπροσώπους και ξεκίνα τις επι τόπου επισκέψεις...Γνώμη μου είναι να δείς απο κοντά όσα περισσότερα όργανα μπορείς και μετα να κάτσεις να αποφασίσεις.Όταν εγώ έψαχνα οργανάκι την είχα καταευχαριστηθεί όλη αυτήν την διαδικασία με τόσα όργανα και τόσες παρουσιάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Για τον εξοπλισμό σου σκέψου ότι θα χρειαστείς ΗΥ, εκτυπωτή ή ploter, λογισμικά προγράμματα τοπογραφίας, σχεδίασης κλπ. τα οποία προφανώς μπορείς να συμπεριλάβεις στην επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

agior.....το ιδιο λεμε.....κι εγω του προτεινω χωροβατη μονο αν ασχοληθει με εργα.... για απλα τοπογραφικα με τον γεωδαιτικο σταθμο κανει τη δουλεια του...!!!

 

Παντως ειναι πολυ φθηνο οργανο και μπορεις να το παρεις μηπως και το χρειαστεις καποια στιγμη.

 

Κοιτα τι υπαρχει στην αγορα και μη περιμενεις οτι θα περασεις ολη σου τη ζωη με ενα οργανο. Η τεχνολογια αλλαζει οπως και οι αναγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συμπληρώνω: θα ανακοινωθεί στο μέλλον,δεν τρέχει ακόμα και θα αφορά σε επιδότηση εως 80% της αγοράς εξοπλισμού (μέχρι 20000 απο ότι έχει διαδοθεί). Υπάρχει πιθανότητα να διαφοροποιείται το ποσό για νέους μηχανικούς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.