Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΕΕ: Οδηγίες(video tutorial) για την ηλεκτρονική έκδοση αδειών


Engineer

Recommended Posts

e-adeies : demo - οδηγίες για την ηλεκτρονική έκδοση οικοδομικών αδειών

Κατεβάστε το video από εδώ: 

 


View full είδηση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, venezia said:

Η εφαρμογή σε μένα τώρα δίνει πιλοτική λειτουργία  ......

image.png.5eced423a94cd941f24ed9c95281af27.png

Μπήκε κάποιος συνάδελφος

 

51 λεπτά πριν, udjensk said:

περιεργο, εμενα ειναι κανονικο

1888440480_.JPG.73053ef53fa8d9371c99f049c9dd77df.JPG

μή δίνεται σημασία στον τίτλο άνω.

Είναι σε κανονική λειτουργία. Το πιο πυθανό όσοι ειχαμε ανοίξει την πλατφόρμα όταν ήταν ακόμα σε πιλοτική έχει κρατήσει κασέ στη μνήμη του μπρόουζερ μας (κι εμένα πιλοτική γράφει)

Έχει σουτάρει όμως όλα τα δοκιμαστικά που είχα και είναι κανονική λειτουργία (ελπίζω)

και πάει σφαίρα.... και με ότι λένε τα ΦΕΚ μέχρι τώρα κι όχι ότι καπνίζε στον κάθε υπάλληλο ... (εύχομαι να μη χαλάσει αυτό)

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

... και σε μένα είχε το ίδιο θέμα, αλλά καθάρισα την cache, application cache, webSQL databases, cookies, indexed databases, history, κλπ κλπ και ήρθε στο σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Arce καλημέρα,
για να μπορείς να διαβάζεις αυτά που σου γράφω πάει να πει ότι χρησιμοποιείς ένα μαραφέτι που λέγεται ηλεκτρονικός υπολογιστής και ... (αστειεύομαι:-)).
Αρχικά δες αν ήδη έχει λυθεί το πρόβλημα του χωριού. 

Αν δεν έχει λυθεί λοιπόν, έχεις να καθαρίσεις σε ένα χωριό (που δεν έχεις πάει ποτέ) τους δρόμους του κυρίως αυτούς που δεν τους έχεις δει γιατί είναι στενάκια (αλλά και δεν σε αφορά να τους δεις). Θα πάμε λοιπόν να πάρουμε ένα μεγάλο μηχάνημα  απλό στην χρήση του και θα περάσουμε από τον κεντρικό δρόμο του χωριού και θα βγαίνουν από τα σπλάχνα του μεγάλου μηχανήματος μικρότερα οχήματα που δεν ξέρεις πως λειτουργούν --αλλά και πάλι δεν σε ενδιαφέρει--που αυτόματα θα καθαρίζουν τα στενά του χωριού. Αυτό γιατί αν πάμε στο βασικό μεγάλο μηχάνημα που λέγεται Browser και πούμε που βρίσκονται τα εντός των σπλάχνων του, είναι σχετικά περίπλοκο στην γραπτή περιγραφή


Αυτό το μεγάλο μηχάνημα λέγεται close&clean όπου μέσα στα σπλάχνα του έχει τα μικρότερα που θα τα στείλουμε να καθαρίσουν τα υπόλοιπα στενά. Έχει έναν μεγάλο αλλά απλό πίνακα όπου θα του πούμε τι να πάει να καθαρίσει. Σε πρώτη φάση θα του πεις να πάει να καθαρίσει τα πεταμένα μπισκότα (cookies) από τους δρόμους και τους μεγάλους κάδους με τα σκουπίδια (Empty the cache) και τίποτα άλλο.

Αν δεν μπορούν να πάνε οι κάτοικοι να δουν καλά τους δρόμους και τα δρομάκια (Εφαρμογή e-adeies) τότε θα στείλεις κι άλλα από τα σπλάχνα του μεγάλου μηχανήματος να καθαρίσουν ακόμη πιο καλά.

Πρωινή έμπνευση!!!:smile:

Αλλά το βασικό είναι, όπως σου είπα αρχικά να δεις ότι το πρόβλημα υπάρχει και σήμερα.

Τις καλημέρες μου ... υπέροχο το σχόλιό σου ... ο τρόπος γραφής (+1)... ειλικρινά μου άρεσε... και πάλι καλημέρες
 

Edited by georgegaleos
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γεώργιε ΜΕ Γαλέε τις καλησπέρες μου οπωσδήποτε πάλι απόψε. Ωφείλω να ομολογήσω ότι ο τρόπος γραφής σου και περιγραφής μιας δύσκολης κατάστασης με επαναπαύει προς το παρόν καθώς δεν έχω να αντιμετωπίσω έκδοση οικοδομικής άδειας, οπότε να με απασχολεί ο τρόπος έκδοσης της.

Σε ευχαριστώ για το ευθημογράφημα και οντως κατέχεις να το πεις σε δύο γλώσσες, ο τρόπος γραφής είναι καλός και ενισχύει τον παλιότερο ισχυρισμό μου ότι το χιούμορ σου σκίζει.

Ευχαριστώ

e-Arche ή Αρχιτέκτονας

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.