Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Περιοχές και αρμόδιες Πολεοδομίες


marilou

Recommended Posts

On 4/2/2020 at 12:02 ΜΜ, Julius Caesar said:

Γνωρίζει κάποιος πού να απευθυνθώ για να πάρω μια οικοδομική άδεια (εκδοθείσα γύρω στο 1985) από Κατερίνη; Την παίρνεις αυθημερόν; Ώρες η ημέρες που να είναι κλειστά;

Στα τηλέφωνα δεν απαντάνε.

Απαντώ στη ερώτησή μου: τηλ.  23513-50479, ημέρες Τρι, Πεμ 10.00-13.00 κτίριο παλαιάς Νομαρχίας Πιερίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η περιοχή Σκούρτα Αττικής (Δερβενοχώρια), σε ποιά πολεοδομία ανήκει από πλευράς αρχείου παλαιότερων αδειών; Θήβα; Λιβαδειά; Τανάγρα;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν έχει, αλλά λέω μήπως υπάρχει μέρος αρχείου στην τεχνική υπηρεσία του Δήμου. Αν ξέρει κάποιος συνάδελφος, ας μάς διαφωτίσει

Νεότερη ενημέρωση: Έμαθα, και τα Σκούρτα υπάγονται λοιπόν στην Πολεοδομία Θήβας (solved)

Edited by gp1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, gp1 said:

... μέρος αρχείου στην τεχνική υπηρεσία του Δήμου. ...

γενικά απ όσο ξέρω δεν πρέπει να υπάρχει ούτε ένας Δήμος (που δεν έχει δική του ΥΔΟΜ) να έχει αρχεία Αδειών.... αυτό γενικά.

 

οκ μια χαρά αφου το έλυσες το θέμα

Link to comment
Share on other sites

τώρα με τα αρχεία αδειών είπες...μεγάλη κουβέντα, σε πλήθος ΥΠΔΟΜ έχουν χάσει την μπάλα, το αρχείο τους με τις δηλώσεις 3843 είναι ένα ανεξερεύνητο πεδίο και ξέρω ΥΔΟΜ που άδεια του 2007 την έχει χάσει, κατά την μεταφορά της υπηρεσίας είπαν. Αν δεν είναι δικό σου το αμπέλι να το πονάς, μπορεί να σου φάνε οι κίσσες τα σταφύλια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ξέρω πως κάποιοι δουλεύουν σπίτια τους, ξέρω το email κάποιου, οπότε αν θες, πες μου τι θα ήθελες να μάθεις να τον ειδοποιήσω μήπως ξέρει να μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλου, έγκλειστους ή μη.

Προσπαθώ εδώ και μέρες να επικοινωνήσω με την ΥΔΟΜ Αγίας Παρασκευής για φάκελο αναθεώβρησης που έχω ανεβάσει στο σύστημα, αλλά φαίνεται να έχει κολλήσει. 

Καταλαβαίνω ότι με τις συνθήκες που επικρατούν είναι δύσκολο για κάποιες υπηρεσίες να λειτουργήσουν, αλλά έχει γίνει χρέωση από τις 23/03 στους αρμόδιους υπάλληλους και δεν έχει προχωρήσει κανένας σε έλεγχο. Εν τω μεταξύ, δεν μπορώ να βρω και τηλέφωνο, αυτά που βρίσκω στο internet είναι λάθος και από τον δήμο μου έδωσαν ένα που δεν ισχύει πλεόν! Όσον αφορά στο mail στο οποίο υποτίθεται ότι απαντάει ο δήμος, έχωβ ήδη στείλει δύο αλλά καμία απάντηση... Μήπως έχει κάποιος στοιχεία επικοινωνίας με την συγκεκριμένη ΥΔΟΜ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.