Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Περιοχές και αρμόδιες Πολεοδομίες


marilou

Recommended Posts

Αντίθετα, νομίζω ότι εσύ με κρίνεις πολύ αυστηρά, δεδομένου ότι έδωσα πλήρη τα στοιχεία που αναγράφονται στο χάρτη των Πολεοδομιών του forum (εύκολο να τον βρει ο οποιοσδήποτε, πολύ περισσότερο όταν ένα link του αναφέρεται στο προηγούμενο post από το ερώτημα), και όταν διατύπωσε ο συνάδελφος την εύλογη απορία του, απάντησα χιουμοριστικά για τον τρόπο αναζήτησης που όλοι μας ακολουθούμε.

 

Στο κάτω-κάτω της γραφής δεν ... μάλωσα το συνάδελφο, ώστε να χρειαστεί, αμέσως, υποστήριξη και βοήθεια.

 

ΥΓ Φαίνεται ότι γράφαμε ταυτόχρονα με τον gio. Διευκρινίζω ότι η απάντηση απευθύνεται στον adadim.

Link to comment
Share on other sites

έχω στέλεχος αδείας για κτίριο στην Ραφήνα, από Νομαρχία Ανατολικής Αττικής, Πολεοδομία Αγ. Παρασκευής. Μήπως λοιπόν η Ραφήνα ανήκει στην Αγ. Παρασκευή και όχι στην Παλλήνη??

Link to comment
Share on other sites

H Ραφήνα ανήκει πια στην Πολεοδομία Νότιου Τομέα που βρίσκεται στην Παλλήνη . Λογικά η άδεια σου είναι παλιά , πριν το 1995 ή το 1990 (δεν θυμάμαι ακριβή ημερομηνία) που τότε δεν υπήρχε η Πολεοδομία Παλλήνης και όλα σχεδόν τα Μεσόγεια υπαγόντουσαν στην Πολεοδομία Αγ. Παρασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Κανω μια τακτοποιηση στην Λυκοβρυση.

Ξερω οτι υπαγεται στην Πολεοδομια Περισσου, απλα στο στελεχος πανω γραφει : Τ.Κ.Α

Ξερει κανεις μηπως τι σημαινουν αυτα τα αρχικα?

Αδεια του 1998

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Μπορεί κάποιος συνάδερφος να με βοηθήσει σε ποιά πολεοδομία ανήκει ο δ. Ωραιοκάστρου, του ν. Θεσσαλονίκης?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Μπορεί κάποιος συνάδερφος να με βοηθήσει σε ποιά πολεοδομία ανήκει ο δ. Ωραιοκάστρου, του ν. Θεσσαλονίκης?

Ευχαριστώ!

Μάλλον στην Ν.Α. Θεσσαλονίκης-Πολεοδομικό Γραφείο Κορδελιού, Εθνικής Αντιστάσεως 42, Ελευθέριο-Κορδελιό, 2310761814. Υπήρχε και το Τμήμα Πολεοδομία Δυτικής Θεσσαλονίκης στον Εύοσμο. Δεν ξέρω αν "παίζει" ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συνάδελφοι,

έχω μια τακτοποίηση στη Πεύκη,τα σχέδια είναι σφραγισμένα από πολεοδομία Αγ. Παρασκευής το 2002.ο μηχανικός που έβγαλε την άδεια τότε μου είπε οτί πλέον ανήκει στο Περισσο.χρειάζομαι σφραγίδα απο τη πολεοδομία στο περισσό για να ξεκινήσω τη διαδικασία ή ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Νέας Χαλκηδόνας, στο στέλεχος λέει Πολεοδομικό Γραφείο Δήμου Νέας Χαλκηδόνας. Υπάρχει ξεχωριστή πολεοδομία εκεί, ή ανήκει στον Περισσό, όπως μου είπαν? Για σχέδια από το αρχείο και κατάθεση για 3843 το ψάχνω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.