Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ηλεκτροφωτισμός δημοτικού σταδίου


odysseas2018

Recommended Posts

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω επειδη δεν εχω ασχοληθει με ηλεκτροφωτισμους

γηπεδων...Εχω ενα δημοτικο σταδιο ποδοσφαιρου και θα ηθελα να ρωτησω εαν 

γινεται να αποφευχθει η υπογειωποιηση των καλωδιων που πανε στα πιλαρ 

και στους ιστους φωτισμου και να γινει με εναεριο τροπο ωστε να μην γινουν σκαψιματα...

ειναι δυνατον αυτο να γινει ή ειναι υποχρεωτικη η υπογειωποιηση? δεν εχω ξαναασχοληθει και δεν ξερω πολλα

πραγματα περι φωτισμων γηπεδων... Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις ΠΕΤΕΠ τις σχετικές με τον ηλεκτροφωτισμό. Μονόδρομος κατα τη γνώμη μου η εκσκαφή περιμετρικά. Θα ξεκινήσεις όπως σου είπαν και οι προηγούμενοι, με τον καθορισμό του  επιπεδου φωτισμού του γηπέδου (άλλο για προπονήσεις, άλλο για τηλεοπτική κάλυψη), τον προσδιορισμο των θέσεων/ύψος των ιστών, το είδος/αριθμός προβολέων και τέλος τη διαστασιολόγηση  και θέσεις διέλευσης των καλωδίων.

Link to comment
Share on other sites

Συνολικα ειναι να μπουν 6 σιδηροϊστοι αλλα για πρωτη φαση θα εγκατασταθουν οι 2 σιδηροϊστοί για το μισο γήπεδο για προπονηση με προοπτικη στο μελλον να μπουν και οι υπολοιποι... εγω την παροχη απο την δεη θα την υπολογισω για το φορτιο των 2 σιδηροϊστων ή και για το μελλοντικο φορτιο ωστε να υπαρχουν οι υποδομες και για την μελλοντικη εγκατάσταση των υπολοιπων ιστών?  

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπολόγισέ την για όλη την εγκατάσταση. Για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως οταν κανεις αιτηση στη ΔΕΗ, κοίταξε πριν αν υπάρχει οικοδομική άδεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.