Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συνάδελφοι, 
η ερώτησή μου αφορά σε Μονοκατοικία σε οικόπεδο εντός οικισμού και εντός σχεδίου ( Κατηγορία 3)
 
 Μετά από την  Έγκριση Δόμησης, η οποία βγήκε στις 02/10/2018 και αναρτήθηκε στο "Διαύγεια" προσκόμισα στην πολεοδομία τον φάκελο με τις υπόλοιπες μελέτες, για έλεγχο πληρότητας, για να πάρω την Άδεια Δόμησης.
 
Από τη μια μου είπανε ότι πρέπει να καταθέσω ηλεκτρονικά για την έκδοση Άδειας Δόμησης, μέσω ΤΕΕ,  επειδή καταργήθηκε ο 4030.
 
Τότε επικαλέστηκα την παράγραφο 5 του Άρθρου 1 του ΦΕΚ 4747
και ζήτησα,μετά από συνεννόηση με την ιδιοκτήτρια, να υποβάλλω έντυπη αίτηση για Άδεια Δόμησης.
 
Μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν ποιο έντυπο πρέπει να δώσουν για να βγάλουμε την Άδεια Δόμησης και πως πρέπει να συνεννοηθούν με το Υπουργείο!!!
 
Γνωρίζει κανείς κάτι επίσημο, ώστε να το χρησιμοποιήσω για να μπορέσω να τελειώνω με την παλιά διαδικασία; Ίσως μια διευκρίνηση του Υπουργείου με κάποια εγκύκλιο;
Link to comment
Share on other sites

μα αφού η παρ 5 στην ουσία επαναφέρει σε ισχύ  (μέχρι την 30-11-18) τον 4030/11 και την 7533/12 "έντυπη έκδοση"

γιατί να σου ζητάνε άλλο έντυπο? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.