Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ολοκλήρωση Σπουδών


Alexandros Skentos

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι αίωνιος φοιτητής (99Ε) απο το ΤΕΙ Θεσσαλίας (Λάρισσας) και προσπαθώ να κάνω μια ύστατη προσπάθεια να  περάσω τα τελευταία μαθήματα (6) να διορθώσω το λάθος μου.

Αν υπάρχει κανείς που σπουδάζει εκει ή προτίθεται να με βοηθήσει παρακαλώ ας επικονωνήσει μαζί μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιες συγκεκριμενες απορίες σχετικά με κάποιο θέμα, πιστεύω θα υπαρχει βοήθεια, έτσι γενικά και αόριστα λίγο δύσκολο..!

Διπλωματούχος και δεύτερο πτυχίο ΤΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, πρώτο πτυχίο.

Δεν κατάφερα να ολοκληρώσω τις σπουδές μου για μερικά μαθήματα για τρίτους λόγους και ήρθε η ώρα.

Βασικά ψάχνω να έρθω σε επαφή με κάποιον Φοιτητή που βρίσκεται εκεί να με κατατοπίσει γιατί έχω χάσει επαφή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, Alexandros Skentos said:

Οχι, πρώτο πτυχίο....

Κάνε διόρθωση στο προφίλ σου. Εχεις βάλει Ειδικότητα: Διπλ. Ηλ/γος-Μηχ/γος Μηχ/κος

Βάλε την Ειδικότητα με βάση την σχολή ΤΕΙ που είσαι και στο επάγγελμα βάλε Φοιτητής.

Έτσι δεν θα μπερδευτούν οι συνομιλητές σου ή όποιοι μπορούν να σε βοηθήσουν πιο συγκεκριμένα.

 

Στην ουσία του ερωτήματος σου δεν μπορώ να συνεισφέρω αφού είναι πέραν του δικού μου πεδίου.

Όμως ναι καλά κάνει και θέλεις να πάρεις την κατάσταση στα χέρια σου, να κυνηγήσεις την σχολή σου και να ολοκληρώσεις τις σπουδές.

Σωστό το βήμα που κάνεις κι εδώ να αναζητάς βοήθεια στην ουσία όμως θα χρειαστείς βοήθεια από συμφοιτητές σου δια ζώσης και όχι μονο διαδικτυακά. Οπότε (άποψή μου) ξεκίνα να γίνεις μόνιμος επισκέπτης πρώτα απ’ όλα στη σχολή σου και εκεί θα συναντήσεις ανθρώπους να ξαναμπείς στο κλίμα της σχολής και των απαιτήσεων  για τα εναπομένοντα μαθήματα σου.

Από μακρά και μόνο θα πετύχεις μόνο το μακριά και αγαπημένοι (κατά κανόνα)

Edited by Didonis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ διορθώθηκε, δεν ήταν σκοπός μου να παραπλανήσω κανέναν.

Δυστυχώς δεν είνα εύκολο να είμαι παρόν στη σχολή, Εργάζομαι σε βιομηχανία και είμαι παντρεμένος με δυο παιδιά.

Έχω ήδη επικοινωνήσει με καθηγητές και έχω ξεκινήσει την διαδικασία διαβάσματος με βάση όσων μου είπαν.

Ερχόμενως εδώ ψάχνω το κάτι παραπάνω.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όπως και να έχει.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Alexandros Skentos said:

Το προφίλ διορθώθηκε, δεν ήταν σκοπός μου να παραπλανήσω κανέναν.

Δυστυχώς δεν είνα εύκολο να είμαι παρόν στη σχολή, Εργάζομαι σε βιομηχανία και είμαι παντρεμένος με δυο παιδιά.

Έχω ήδη επικοινωνήσει με καθηγητές και έχω ξεκινήσει την διαδικασία διαβάσματος με βάση όσων μου είπαν.

Ερχόμενως εδώ ψάχνω το κάτι παραπάνω.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όπως και να έχει.

Καλλιο αργά παρα ποτέ.

Αν μπορω εγώ μέσω skype ή αλλιως να σε βοηθήσω στα μαθήματα , με μεγάλη μου χαρά.

Μην τα παρατάς να προσπαθείς και όλα θα γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Didonis said:

Σωστό το βήμα που κάνεις κι εδώ να αναζητάς βοήθεια στην ουσία όμως θα χρειαστείς βοήθεια από συμφοιτητές σου δια ζώσης και όχι μονο διαδικτυακά. Οπότε (άποψή μου) ξεκίνα να γίνεις μόνιμος επισκέπτης πρώτα απ’ όλα στη σχολή σου και εκεί θα συναντήσεις ανθρώπους να ξαναμπείς στο κλίμα της σχολής και των απαιτήσεων  για τα εναπομένοντα μαθήματα σου.

Από μακρά και μόνο θα πετύχεις μόνο το μακριά και αγαπημένοι (κατά κανόνα)

Σε αυτό συμφωνώ και εγώ. Φυσικά και δεν είναι εύκολο να είσαι εκεί κάθε μέρα, ειδικά εάν είσαι και από μακρυά. Όμως η προσωπική επαφή είναι διαφορετική από ότι μια τηλεφωνική ή γραπτή. Κανε μια βόλτα από την σχολή, μίλα με τους καθηγητές να έχετε μια συνάντηση, είναι τελείως διαφορετικό από κοντά. Η επαφή δια ζωσης είναι όπως και να έχει διαφορετικό πράγμα. 

Σε ότι μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε, αφού το αποφασισες make it happen!

Καλή πρόοδο! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψάξε επίσης να βρεις μήπως υπάρχει κάποιο intenetικό φόρουμ φοιτητών της σχολής σου ή κάποια ομάδα στο fb ώστε να έχεις μία βασική επαφή με το τι συμβαίνει, με τις εξεταστικές παλιά θέματα κλπ. Λίγο έμεινε θα τελειώσεις για πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.