Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πράξη εφαρμογής


komit

Recommended Posts

Καλώς-τον τον 3333.

Έβαλες πριν κάποιες μέρες ένα θέμα σε μία άλλη ενότητα και ..... .........χάθηκες (???!!!)

Δεν θα έγραφα, αν δεν το έβλεπα το θέμα σου και σε κανά- δύο άλλα σημεία εδώ στο φόρουμ.

......................................................................................................................

...... Γράφεις λοιπόν 1+1/2 αράδες και θέλεις να απαντήσουμε ??... Εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα Τ ί π ο τ α !! ....Ξαναδιάβασέ το για να δούμε αν εσύ το καταλαβαίνεις!! .

Περιμένω, έτσι από περιέργεια, για να απαντήσει κάποιος συνάδελφος, για να μετρήσω πόσο βλάκας είμαι εγώ που .....δεν καταλαβαίνω το θέμα.

Κάνω έκκληση ώστε να απαντήσει κάποιος!!!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, topografos3333 said:

καλησπέρα σας, 

θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία προσδιορισμού της ρυμοτομικής - οικοδομικής γραμμής κατά τη σύνταξη  τοπογραφικού διαγράμματος από  το μηχανικό;  Αν μπορεί κάποιος ας αναλύσει τις διαφορετικές περιπτώσεις που μπορούμε να συναντήσουμε. Ευχαριστώ.

Συνάδελφε στο επεσήμανα και στο άλλο νήμα που πόσταρες. Για να λάβεις απάντηση είναι καλύτερο να κάνεις ένα ερώτημα πλήρες με το θέμα που σε απασχολεί και όχι ένα γενικό ερώτημα.

Pavlos33

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nbr said:

Καλώς-τον τον 3333.

Έβαλες πριν κάποιες μέρες ένα θέμα σε μία άλλη ενότητα και ..... .........χάθηκες (???!!!)

Δεν θα έγραφα, αν δεν το έβλεπα το θέμα σου και σε κανά- δύο άλλα σημεία εδώ στο φόρουμ.

......................................................................................................................

...... Γράφεις λοιπόν 1+1/2 αράδες και θέλεις να απαντήσουμε ??... Εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα Τ ί π ο τ α !! ....Ξαναδιάβασέ το για να δούμε αν εσύ το καταλαβαίνεις!! .

Περιμένω, έτσι από περιέργεια, για να απαντήσει κάποιος συνάδελφος, για να μετρήσω πόσο βλάκας είμαι εγώ που .....δεν καταλαβαίνω το θέμα.

Κάνω έκκληση ώστε να απαντήσει κάποιος!!!!!!!

 

 

1. όχι φίλε μου δεν χάθηκα, απλώς είχα μια συνομιλία με jojo με pm από ένα σημείο και μετά. Με βοήθησε όσο μπορούσε...

2.  για το ερώτημα θα το επαναδιατυπώσω μόλις μπορέσω. Ας μην απαντά μέχρι τότε κανείς. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jojo said:

ειναι πολυ γενικο το ερωτημα nbr, καθε αλλο παρα χαζος  εισαι

jojo σβήσε το δεν θα έχουμε παρεξηγήσεις!

Edited by netmin909
Link to comment
Share on other sites

φιλικά πάντα netmin, άλλωστε θεωρώ ότι δεν θα παρεξηγηθώ, ειδικά από ανθρώπους που με γνωρίζουν.

Αλλά επειδή εκτιμώ την παρατήρηση σου θα το σβήσω, δες το υστερόγραφο.

ΥΓ

και να το σβήσω αγαπητέ (για να ελαφρύνουμε κ λίγο το κλίμα) το έχεις κάνει κουοτ :P

 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλησπερα. Εχω μια ερωτηση ακριβως στο θεμα

Σε περιοχη με δημοσιευμενο σε φεκ γενικο πολεοδομικο σχεδιο , δεν εχει γινει εδω και 10 χρονια πραξη εφαρμογης(και πιθανοτατα δεν νομιζω να γινει και ποτε). Στο σχεδιο δρομος περναει θεωρητικα μεσα απο πολλες ιδιοκτησιες ρυμοτομοντας στα οικοπεδα. 

Εχω τοπογραφικο με το ρυμοτομουμενο τμημα και τιτλο. Το θεμα ειναι στο κτηματολογιο τι γινεται? Το υποβαθρο εχει τις ιδιοκτησιες οπως ειναι τωρα(λογικο αφου δεν εχει γινει πραξη εφαρμογης). Μπορει να δηλωσει ο ιδιοκτητης το παρων οικοπεδο παρολο που ο τιτλος λεει οτι τμημα του ειναι ρυμοτομουμενο;

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.