Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αδυναμία έκδοσης βεβαίωσης προϋπηρεσίας


Ghostrider

Recommended Posts

6 λεπτά πριν, steiner said:

..

Πάντως πλέον θα πρέπει να πηγαίνουμε από εκεί για οποιαδήποτε βεβαίωση οι μισθωτοί.

..

 

Καλημέρα. Και είχα σκοπό να πάω τη Δευτέρα, σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Άρα όντως επιστροφή στο παρελθόν... Τι να πω, λυπηρό.

Η βεβαίωση προϋπηρεσίας που σου έβγαλαν είναι ίδια με αυτή που έβγαινε ηλεκτρονικά, αναφέρει & τη μετά ΕΦΚΑ κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

εχουν πλάκα πάντως.

εμένα κατάλαβε ο ΕΦΚΑ οτι είμαι πλέον μόνο μισθωτός (και μου εχει σταματήσει τα λάθος ειδοποιητήρια) αλλα το ΤΣΜΕΔΕ εξακολουθεί στην καρτέλα να με βλέπει ΕΕ παρότι είχα ενημερώσει οπότε βγάζω μια χαρά βεβαίωση προυπηρεσίας....

τους ενημέρωσα εκ νέου για να είμαι και τυπικά σωστός....

καλά κρασία

 

Edited by Alex259
Link to comment
Share on other sites

37 λεπτά πριν, Ghostrider said:

Καλημέρα. Και είχα σκοπό να πάω τη Δευτέρα, σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Άρα όντως επιστροφή στο παρελθόν... Τι να πω, λυπηρό.

Η βεβαίωση προϋπηρεσίας που σου έβγαλαν είναι ίδια με αυτή που έβγαινε ηλεκτρονικά, αναφέρει & τη μετά ΕΦΚΑ κατάσταση;

Ουσιαστικά ίδια είναι ναι, είμαι μισθωτός από το 2016 προ ΕΦΚΑ και αναφέρει " από 2016 έως σήμερα", ημερομηνία έκδοσης της βεβαίωσης.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, Alex259 said:

εχουν πλάκα πάντως.

εμένα κατάλαβε ο ΕΦΚΑ οτι είμαι πλέον μόνο μισθωτός (και μου εχει σταματήσει τα λάθος ειδοποιητήρια) αλλα το ΤΣΜΕΔΕ εξακολουθεί στην καρτέλα να με βλέπει ΕΕ παρότι είχα ενημερώσει οπότε βγάζω μια χαρά βεβαίωση προυπηρεσίας....

τους ενημέρωσα εκ νέου για να είμαι και τυπικά σωστός....

καλά κρασία

 

Το μπάχαλο στο σύστημα το ΤΣΜΕΔΕ είναι άνευ προηγουμένου, ρώτησα και κανά-δυο συναδέλφους μισθωτούς σε ιδιωτικό και δημόσιο, άλλα αντ άλλων λέει στον καθένα στην καρτέλα του, κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Θα μας χτικιάσουνε μέχρι να φανούν όλα σωστά για όλους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίωση προϋπηρεσίες στο ΤΣΜΕΔΕ βγάζει μόνο μέχρι 31/12/2016. Από 1/1/2017 για βεβαίωση προϋπηρεσίας για μισθωτούς πας στον ΕΦΚΑ μισθωτών, δηλαδή στο ΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, sito said:

Βεβαίωση προϋπηρεσίες στο ΤΣΜΕΔΕ βγάζει μόνο μέχρι 31/12/2016. Από 1/1/2017 για βεβαίωση προϋπηρεσίας για μισθωτούς πας στον ΕΦΚΑ μισθωτών, δηλαδή στο ΙΚΑ

Καλημέρα, καλό Σαββατοκύριακο.

Δηλαδή, αν πράγματι μιλάμε για 2 βεβαιώσεις από δω & πέρα, το ΤΣΜΕΔΕ που πλέον είναι υποκατάστημα ΕΦΚΑ δε δίνει & τις 2;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sito said:

Βεβαίωση προϋπηρεσίες στο ΤΣΜΕΔΕ βγάζει μόνο μέχρι 31/12/2016. Από 1/1/2017 για βεβαίωση προϋπηρεσίας για μισθωτούς πας στον ΕΦΚΑ μισθωτών, δηλαδή στο ΙΚΑ

Εμένα μου έβγαλε και για το 2017 που είχα μισθωτές υπηρεσίες (αναφέρομαι στο etsmede). 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, Directionless said:

Εμένα μου έβγαλε και για το 2017 που είχα μισθωτές υπηρεσίες (αναφέρομαι στο etsmede). 

Καλημέρα. Η παρούσα κατάστασή σου όμως είναι μισθωτός; Μάλλον λόγω αυτού δημιουργείται το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ghostrider said:

Καλημέρα. Η παρούσα κατάστασή σου όμως είναι μισθωτός; Μάλλον λόγω αυτού δημιουργείται το θέμα.

Καλημέρα. Όχι, δεν είμαι μισθωτός στην παρούσα φάση, οπότε πράγματι, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2018 at 8:25 ΠΜ, Ghostrider said:

Καλημέρα, καλό Σαββατοκύριακο.

Δηλαδή, αν πράγματι μιλάμε για 2 βεβαιώσεις από δω & πέρα, το ΤΣΜΕΔΕ που πλέον είναι υποκατάστημα ΕΦΚΑ δε δίνει & τις 2;

ΤΟ ΤΣΜΕΔΕ πήγε (ή μάλλον πάει) στον ΕΦΚΑ μη μισθωτών

 

On 15/12/2018 at 9:07 ΠΜ, Directionless said:

Εμένα μου έβγαλε και για το 2017 που είχα μισθωτές υπηρεσίες (αναφέρομαι στο etsmede). 

Περίεργο, εμένα για το 2017 δεν μου βγάζει προϋπηρεσίαα μισθωτού μέσω του tsmede.gr

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.