Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΣΜΕΔΕ: Εκδόθηκαν οι αναδρομικές εισφορές 2013 Β’ Εξαμήνου του Ν.3986/11


Engineer

Recommended Posts

Εκδόθηκαν οι αναδρομικές εισφορές ΤΣΜΕΔΕ για το Β εξάμηνο 2013 του ν.3986/11. Καταληκτική ημερομηνία 31-12-2018.

Το ειδοποιητήριο εκτυπώνεται μέσω του διαδικτυακού τόπου του ΤΣΜΕΔΕ 


View full είδηση

Link to comment
Share on other sites

εμένα τον συνταξιούχο από 1-1-13 - μου ήρθαν πριν από κάνα  χρόνο-να πληρώσω αναδρομικά για το β΄εξάμηνο του 2012 κάπου 420 ή 480€ -τα οποία μου τα κράτησαν περικόπτοντας την μηνιαία σύνταξή μου κατά 20-21 € 

Τώρα αν σκεφτείς ότι από το Β' εξάμηνο του 2012 μέχρι τέλος 2016 ή 17 αντιστοιχούν 9-11 εξάμηνα έχουμε 9*420=3780€ ή 11*420=4620€ χωρίς τυχόν προσαυξήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Στο site του ΤΣΜΕΔΕ, εκεί που τυπώναμε τα ειδοποιητήρια των εξαμήνων.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Αναδρομικά ξεκινήσαμε να πληρώνουμε από το Β 2011. Έχουμε ήδη πληρώσει για Α και Β 2012, Α 2013 και χθες εκδόθηκε το Β 2013. Αν δεν κάνω λάθος είναι συνολικά 9 εξάμηνα? Δηλαδή υπολείπονται ακόμη τα Α,Β 2014 και Α,Β 2015?

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα του ΤΣΜΕΔΕ υπάρχει μόνο η παρακάτω ανακοίνωση

image.png.51b8ef750f4541637075d8d4776d0ce1.png

και στα ειδοποιητήρια των εξαμήνων το παρακάτω...

image.png.e499d4ddea8095afbe4126103898c847.png

Βρήκε κάποιος συνάδελφος που στην ευχή είναι τα αναδρομικά Β 2013

 

Edited by venezia
Διόρθωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

pirsogiannis, δεν είναι ακριβώς έτσι. Κάνε μια αναζήτηση στο forum για την Απόφαση ΕΤΑΑ/ΤΣΜΕΔΕ/ΔΣ/398/18-5-16 για καταβολή των αναδρομικών. Θα την βρεις όλη την απόφαση καθώς και αρκετές παραπομπές που έχω κάνει σε αυτή. Εκεί θα δεις τι αναφέρει ακριβώς για τα εξάμηνα (πιθανής) οφειλής των αναδρομικών καθώς και σε ποια εξάμηνα θα βεβαιώνονται και σχετικά με όσους υπάχθηκαν σε κατώτερη ασφαλιστική κατηγορία κατόπιν αίτησης που είχε υποβληθεί, και πολλά άλλα χρήσιμα σχετικά.

venezia, εκεί που κοιτάς (από εκεί που μπαίνεις να τα αναζητήσεις) είναι, απλά όπως ανέφερα κι εδώ υπάρχουν διάφοροι λόγοι για τους οποίους δεν βεβαιώνονται αναδρομικές οφειλές και εμφανίζει το σχετικό μήνυμα που αναφέρεις.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.