Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παρανομία εργολάβου


plc7

Recommended Posts

Πάντως νομίζω ξεκάθαρα η Υ-1 (αυτη που θα έπρεπε να είναι συμφωνα με τα σχεδια ) όπως ολοι οι συνάδελφοι  συμφωνησαν του ανήκει 100%, γιατί το πρόβλημα εγγυται αν καταλαβαίνω απο τα λεγόμενα του φιλου plc7 <<.Δηλ η οικονομικη εκμεταλλευση του υπογειου μας επι 25 χρονια και με έναν προχειρο υπολογισμο εισοδήματος περι των 500-600ευρω το μηνα>>, αν θα μπορούσαν να  διεκδικήσουν εντοκα και αναδρομικά ενα υπέρογκο ποσό. Αυτο όσον αφορα την χρήση και την εκμετάλλευση της Υ-1 ξεχάστε το..

Νομίζω αυτη η βιασυνη ότι ξαφνικά βρέθηκε λαυράκι , και αυτο ας γινεται μάθημα σε όλους μας τον έκανε αν είναι δυνατον να μην διαβάζει την παραπομπή της σύστασης που  είχε στα χερια του και ξεκάθαρα έλεγε αυτο που θα κάνει ο εργολήπτης. Και στραβώθηκα να προσπαθω να την διαβάσω γιατι ήμουν σίγουρος ότι κάτι σημαντικο αναφέρει.

Νομίζω του avgoust τα λόγια <<Δεν θα πας μόνος σου να κάνεις καμμία καταγγελία σε κρατική υπηρεσία καθώς μπορεί να μπλέξεις εσύ.
Δεν θα μοιράζεις δεξιά-αριστερά κουβέντες για λαμόγια και λαδώματα γιατί επίσης μπορεί να μπλέξεις.>> είναι συνετά.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2018 at 5:51 ΜΜ, plc7 said:

.......Να πάω στην πολεοδομία της περιοχής μου;

Στο προφίλ σου εδώ έχεις δηλώσει ότι είσαι Μηχανικός. Ερώτηση. Εχεις ασχοληθεί έως τώρα πέραν της δικής σου ιδιοκτησίας με μελέτες ή επιβλέψεις ή πολεοδομικές διαδικασίες για άλλα Ακίνητά? 

ή η επαγγελματική σου ενασχόληση ως μηχανικός δεν ειναι βασικά στα κτήρια και στην δόμηση?

(είναι σημαντική η απάντηση σου)

* * * * * * *

 

1 ώρα πριν, avgoust said:

.....
Δεν θα πας μόνος σου να κάνεις καμμία καταγγελία σε κρατική υπηρεσία καθώς μπορεί να μπλέξεις εσύ.
Δεν θα μοιράζεις δεξιά-αριστερά κουβέντες για λαμόγια και λαδώματα γιατί επίσης μπορεί να μπλέξεις.

....
 

Αύγουστε.... Να πάει.... να πάει.... και Δημοκρατία έχουμε και η όποια μάθηση θα φανεί χρήσιμη.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ όλα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους για τον χρονο τους οσο αν αφορα το θεμα αυτό,λογω φορτου εργασιας απαντω μια κ καλη.Να ξεκαθαρισω ότι σαν Ηλεκτρολόγος Μηχανικος Τ.Ε. (απασχολούμαι στην ναυτιλια) είναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα με πολεοδομικα θεματα.Οντως βαση συμβολαιου δεν προκυπτει ότι υπαρχει συνιδιοκτησια του Υ-1  στους αγοραστες των οροφοδιαμερισματων καθως αυτό αποτελει ξεχωριστη ιδιοκτησια(ειχα διαβασει το συμβολαιο καθως και τις παραπομπες),όμως η αγνοια σε πολεοδομικα θεματα με εκανε να εχω αποριες επι του θεματος εστω και ανόητες συμφωνα από τα συμφραζομενα με ορισμενους.Εξαλλου γι'αυτο και ανοιξα αυτό το θεμα να παρω πρωτες γνωμες  από επαγγελματιες και υστερα να προβουμε σε ενεργειες από κοινου με τους αλλους συνιδιοκτήτες.Ομως δεν νομιζω να εβαλα το οπλο στον κροταφο σε κανεναν να μου απαντησει και να αφιερωσει τον πολυτιμο χρονο του καθενος γιαυτο το θεμα.Ο εν λογω εργολάβος(δεν είναι μηχανικος)εχει κανει βιογραφικο σε παρατυπιες πολεοδομικες οι οποιες δεν είναι του παροντος να αναπτυχθουν(όταν εκανα λογω περι λαδωματος,γνωριζω πολύ καλα τι λεω αλλα δεν ηθελα να προσβαλλω τον κλαδο κανενος δεν σημαινει δηλ ότι επειδή καποιος τα πηρε ότι ολοι είναι ετσι του κλαδου αλιμονο αυτό συμβαινει σε ολους του κλαδους γενικοτερα ).Επομένως θεωρω ότι τσιτατα ειρωνικα καποιων  δεν αποσκοπουν πουθενα .Καλη συνεχεια σε ολους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, plc7 said:

 

 

Μόλις τώρα, Didonis said:

Στο προφίλ σου εδώ έχεις δηλώσει ότι είσαι Μηχανικός. Ερώτηση. Εχεις ασχοληθεί έως τώρα πέραν της δικής σου ιδιοκτησίας με μελέτες ή επιβλέψεις ή πολεοδομικές διαδικασίες για άλλα Ακίνητά? 

ή η επαγγελματική σου ενασχόληση ως μηχανικός δεν ειναι βασικά στα κτήρια και στην δόμηση?

(είναι σημαντική η απάντηση σου)

* * * * * * *

 

Αύγουστε.... Να πάει.... να πάει.... και Δημοκρατία έχουμε και η όποια μάθηση θα φανεί χρήσιμη.

Ειδικοτητα Ηλεκτρολόγος Μηχανικος Τ.Ε.....

Edited by plc7
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, tetris said:

Αν το είχε κάνει όταν του το προτείναμε, θα είχε τελειώσει και δεν θα μας ταλαιπωρούσε για να αποφανθούμε "περί όνου σκιάς"

Μονος σου νομιζω ταλαιπωρεισαι...Δεν σε πιεσε κανεις

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το φόρουμ δεν είναι ευαγές ίδρυμα, αλλά χώρος επικοινωνίας και αλληλοβοήθειας. Στο πλαίσιο αυτό ασχοληθήκαμε και με το δικό σου θέμα 

Προσπαθήσαμε, ακολουθώντας την ισχύουσα νομοθεσία και την οδό της λογικής, να σου υποδείξουμε το πώς θα κινηθείς.

Αν δεν μπορείς να αντιληφθείς τις βασικές αρχές της επικοινωνίας, δεν φταίμε

Καληνύχτα...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, tetris said:

Αυτό το φόρουμ δεν είναι ευαγές ίδρυμα, αλλά χώρος επικοινωνίας και αλληλοβοήθειας. Στο πλαίσιο αυτό ασχοληθήκαμε και με το δικό σου θέμα 

Προσπαθήσαμε, ακολουθώντας την ισχύουσα νομοθεσία και την οδό της λογικής, να σου υποδείξουμε το πώς θα κινηθείς.

Αν δεν μπορείς να αντιληφθείς τις βασικές αρχές της επικοινωνίας, δεν φταίμε

Καληνύχτα...

Αυτό που γράφεις ισχύει για τους άλλους που απαντησανε εσύ το γύρισες στην ειρωνεία χωρίς  να  σε αναγκασει κάνεις  σου ξαναγραφω.Εν πασει περιπτωση  το θέμα έχει λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.