Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάστημα ρούχων αξεσουάρ


alkat

Recommended Posts

Καλησπέρα σας...Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας..ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω επιχείρηση με ρουχα και αξεσουάρ.. 

Έχω κάποιες απορίες

1. Ενδιαφέρομαι να είναι μόνο ιντερνετικό κατάστημα με ρουχα και αξεσουάρ...θέλει κάποια αδεια?μπορεί να είναι και τα δύο ειδη?

2. Τη διαδικασία περίπου την έχω δει στο ίντερνετ για την έναρξη.. εαν θελω να βαλω εδρα το σπιτι μου γινεται?αλλάζει κάτι εάν μπει έδρα το σπίτι?

3. Σαν κατάστημα πρέπει να έχω και ταμειακή μηχανή σίγουρα...χρειάζεται και pos ?

Για αρχή αυτές οι αποριες

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, μίλησε πρώτα με τον λογιστή σου και στην πορεία πιθανόν να προκύψει και η ανάγκη για μηχανικό (διότι έτσι όπως το περιγράφεις δεν φαίνεται να είναι υγειονομικού ενδιαφέροντος το κατάστημα, εκτός και αν τα ρούχα θα είναι μεταχειρισμένα ή σκέφτεσαι να έχεις και εξοπλισμό πλυσίματος, σιδερώματος, ...).

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω παραπάνω σκέφτομαι...Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον λογιστή ..θα είναι καινούρια ρούχα και αξεσουάρ...οπότε πρώτα να μιλήσω με τον λογιστή μου λέτε...Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξεκίνα από εκεί και αν προκύψει[1] εμπλοκή μηχανικού από τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να συγκεντρώσεις --και μεταξύ των οποίων κάποια θα αφορούν τον μηχανικό[2]-- από τις υπηρεσίες που πιθανόν να εμπλέκονται προκειμένου να ιδρυθεί η επιχείρηση που θες, τα ξαναλέμε τότε που θα έχεις πιο συγκεκριμένα τα δικαιολογητικά.

[1] που θα προκύψει κάπως αν πρόκειται για κατάστημα

[2] Πιθανόν στοιχεία νομιμότητας κτιρίου, οικοδομική άδεια, κάποια κάτοψη, πυροσβεστική, κλπ

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στο εγχείρημά σου.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.