Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέο γραφείο αρχιτέκτονα


giannisp

Recommended Posts

Παιδιά γεια σας.. επιδή και εγώ πριν 1 μηνα ενοιξα γραφείο δικό μου, έχω να πω τουλάχιστων σε εμένα δεν δημιουργίθηκε πρόβλημα με διαφήμηση καρτεσ κ.λ.π.΄ούτε με ταμπελα έχω πρόβλημα αφου κ ΄΄αλλοι συνάδελφοι πιο παλιοί το ίδιο κάνουν, και επίσης πολλοί διαφημηστες με έχουν επισκευτει για να διαφημηστο κ ράδιο, εφημερίδες κ.α.... αυτά τουλάχιστον σε εμένα......πάντος σου εύχομαι καλή επιτυχία..όπως δηλαδή το εύχομαι κ σε εμάνα σαν νέος..χαχα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια ευχαριστω ολους σας για την βοηθεια σας παντως νομιζω οτι η διαφημιση στην εποχη μας ειναι το παν πλεον.

καλη αρχη μας!

Link to comment
Share on other sites

sorry,

αλλα πιστευω οτι διαφημιση ειναι η δουλεια μας.

Θεωρω κιτς τη διαφημιση αρχι-τεκτονικων γραφειων.

οι στατιστικες αναφέρουν οτι οι πρωτες δουλειες ερχονται απο γνωστους και φιλους (στοιχεια του ΤΕΕ).

εγω εχω δυο χρονια γραφειο, εκανα 5 μηνες να παρω την 1η δουλεια, αλλα μετα απο αυτη το πραγμα τσουλαει απο μονο του και δε κανω εκπτωσεις κι ας προσπαθω παραπανω.

ομως πρεπει να δωσεις τα καλυτερα δειγματα στις πρωτες σου δουλειες και να βαζεις επιγραφη με το ονομα σου, καλαισθητη και σε ολες τις δουλειες.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου φαινεται καπως η διαφημιση αρχιτεκτονικου γραφειου για αυτο και το συζηταω αλλα μηπως ειναι ειναι καλο οπως και εσυ λες να το γνωστοποιησεις στους γνωστους και φιλους με καποιο τροπο οτι να εδω ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη οπωσδηποτε και θα γνωστοποιησεις στο περιβαλλον σου οτι ανοιγεις γραφειο. Οι πρωτες δουλειες απο γνωστους ερχονται. Φτιαξε κ καλαισθητες καρτες για να δινεις οποτε σου ζητουν. Μετα τις πρωτες σου δουλειες η διαφημιση σου θα ειναι αυτο που εκανες. Καλες δουλειες οπως και να'χει κ μην σκας. Θα προχωρησει μονο του το πραγμα. Εγω ανοιγω γραφειο με ηλεκτρομηχανολογικα. Ο Θεος μαζι μας :D :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με ckiriako και εννοειται πως οι φιλοι και γνωστοι θα γνωριζουν.

Πολυ σημαντικο είναι να φτιάξεις άψογες κάρτες, μη λυπηθεις μια αμοιβη 40ε σε ενα γραφιστα να κανεις κατι καλο, γιατι ενταξει συνθεση ξερεις αλλα οχι γραφιστικη και κατα τη γνωμη μου να αποφυγεις αυτες τις πολυ minimal και καλα αρχιτεκτονικες, χωρις βεβαια να φτιαξεις και καρτες με σπιτακια..... φανταζομαι με πιάνεις.

Επειτα το φυλλαδιο οταν το κανεις πρεπει να εχεις δουλεια να το γεμισεις.....?

Μια πολυ καλη καρτα ειναι το θεμα και ενα πολυ καλο αισθητικα γραφειο. Οχι οτι αυτα φερνουν τη δουλεια αλλα ειναι η αρχη σου ακομα.

Εμενα πολλες δουλειες μου ηρθαν απο γνωστους κουτουρου γιατι δεν ειχαν δικο τους μηχανικό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το evaki.

Μια πρώτη ενέργεια για να κάνεις γνωστό το γραφείο σου είναι τα... εγκαίνια.

Δώσε σε μια εταιρία catering την οργάνωση, στείλε προσκλήσεις σε συγγενείς, φίλους και γνωστούς και επέλεξε μια μέρα που η γειτονιά θα είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα στη ζωη σου ανοιγεις γραφειο,δεν θα κανεις εγκαινια? Καλεσε συγγενεις κ φιλους οπως λεει κ ο Χαρης. Αυτο με το κετερινγκ μου φαινεται υπερβολικο να πω την αληθεια,φανταζομαι μπορουν απο την οικογενεια σου να βοηθησουν στην ετοιμασια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.