Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δευτερο ΠΕΑ για εξοικον ΙΙ και σεναρια


Pr3D@t0R

Recommended Posts

Καλημερα συναδελφοι!
Στο δευτερο ΠΕΑ δεν εχω βαλει σεναρια, το εκανα upload στο buildingcert και δεν μου βγαζει καποιο μηνυμα λαθους.

Εχει νοημα να προσθεσω καποια πιθανα σεναρια ή να το αφησω ως εχει και να το υποβάλλω οριστικά?


Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στο β Πεα δε βάζεις σέναρια. Αφορά υλοποιημένες καταστάσεις. Γι αυτό δε σου βγάζει και πρόβλημα. ΟΚ είναι

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2019 at 12:49 ΜΜ, Pr3D@t0R said:

Καλημερα συναδελφοι!
Στο δευτερο ΠΕΑ δεν εχω βαλει σεναρια, το εκανα upload στο buildingcert και δεν μου βγαζει καποιο μηνυμα λαθους.

Εχει νοημα να προσθεσω καποια πιθανα σεναρια ή να το αφησω ως εχει και να το υποβάλλω οριστικά?


Ευχαριστω!

Παρόλο που δε βγάζει πρόβλημα και δε μπλοκάρει την υποβολή είναι όμως υποχρεωτικό να υπάρχει για οποιοδήποτε ΠΕΑ τουλάχιστον ένα σενάριο εφόσον όμως κατόπιν παρεμβάσεων π.χ. με το "Εξοικονόμηση κ.ο." εξακολουθούν να μην ικανοποιούνται κάποιες ελάχιστες απαιτήσεις του ΚΕΝΑΚ. Εάν με τις παρεμβάσεις που έγιναν ικανοποιούνται πια όλες οι ελάχιστες απαιτήσεις ΚΕΝΑΚ τότε ok δεν απαιτείται σενάριο...

23 ώρες πριν, eirtap said:

Στο β Πεα δε βάζεις σέναρια. Αφορά υλοποιημένες καταστάσεις. Γι αυτό δε σου βγάζει και πρόβλημα. ΟΚ είναι

Δε βγάζει πρόβλημα το buildingcert να απαιτεί σενάριο υποχρεωτικά γιατί δε μπορεί να γνωρίζει αν ικανοποιούνται οι ελάχιστες απαιτήσεις του ΚΕΝΑΚ, οπότε το αφήνει στην κρίση του επιθεωρητή να το αποφασίσει...

Edited by fpap71
Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2019 at 2:18 ΜΜ, fpap71 said:

Παρόλο που δε βγάζει πρόβλημα και δε μπλοκάρει την υποβολή είναι όμως υποχρεωτικό να υπάρχει για οποιοδήποτε ΠΕΑ τουλάχιστον ένα σενάριο εφόσον όμως κατόπιν παρεμβάσεων π.χ. με το "Εξοικονόμηση κ.ο." εξακολουθούν να μην ικανοποιούνται κάποιες ελάχιστες απαιτήσεις του ΚΕΝΑΚ. Εάν με τις παρεμβάσεις που έγιναν ικανοποιούνται πια όλες οι ελάχιστες απαιτήσεις ΚΕΝΑΚ τότε ok δεν απαιτείται σενάριο...

Δε βγάζει πρόβλημα το buildingcert να απαιτεί σενάριο υποχρεωτικά γιατί δε μπορεί να γνωρίζει αν ικανοποιούνται οι ελάχιστες απαιτήσεις του ΚΕΝΑΚ, οπότε το αφήνει στην κρίση του επιθεωρητή να το αποφασίσει...

ΧΧμμμ "ωραια",  αρα ισως χρειαστει να κανω ανάκληση..... :/
(Εκανα οριστικη υποβολη, την Παρασκευη το βραδυ ....)
Σε ευχαριστω παντως!  :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.