Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρεμιέρα για το e- Κτηματολόγιο - Βήμα- βήμα η υποβολή της δήλωσης


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

Προσθαπώ να εντοπίσω αγροτεμάχιο στον χάρτη μέσω αρχείου ASCII αλλά δεν το δέχεται με τίποτα όμως. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει, ή αν υπάρχουν πουθενά αναλυτικές οδηγίες;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τα δεκαδικά τα έχεις με τελεία και τον διαχωρισμό μεταξύ χ και ψ με κόμμα; Δηλαδή 1111.111,22222.222.

Να ρωτήσω κάτι και εγώ, έχει βρει κανείς πως καταχωρείς ανά ακίνητο διαφορετικά ποσοστά δικαιώματος άνα ΣΕ; Έχω ήδη καταχωρίσει επικαρπία 60% με ένα ΣΕ και θέλω το άλλο 40% με άλλο ΣΕ και δεν βρίσκω πως γίνεται. Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

 υποθετω οτι,

θα κανεις μια ακομα δηλωση για το 60% του δικαιωματος της ψιλης

και μια ακομα για αυτον που εχει το 40%

δλδ αυτο το ακινητο εχει τρια δικαιωματα ενα της ψιλης, ενα της επικαρπίας, και ενα της πληρους....

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, akis73 said:

Τα δεκαδικά τα έχεις με τελεία και τον διαχωρισμό μεταξύ χ και ψ με κόμμα; Δηλαδή 1111.111,22222.222.

ναι....  και πάλι δεν μου το δέχεται με τίποτα.... μήπως έχεις κάποιο αρχείο που να ξέρεις ότι δουλεύει σίγουρα, να μου το στείλεις, να το δω ως παράδειγμα και να βάλω τις δικές μου συντεταγμένες;

Edited by SotirisL
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το αρχείο που δίνει το κτηματολόγιο παρακάτω:

http://gis.ktimanet.gr/wms/ktbasemap/Samples/FileUpload.html

 

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgegaleos said:

Κατέβασε από το αρχείο που δίνει το κτηματολόγιο παρακάτω:

http://gis.ktimanet.gr/wms/ktbasemap/Samples/FileUpload.html

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τελικά το πρόβλημα ήταν ότι έφτιαχνα το ASCII αρχείο σε Mac, τα οποία χειρίζονται τελείως διαφορετικά την αλλαγή γραμμής (enter) από τα windows. Με το που έφτιαξα το αρχείο σε Windows, η εφαρμογή του κτηματολογίου δούλεψε κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Στο ανέβασμα εγγράφων

"Ταυτότητα και πιστοποιητικό ΑΦΜ

ανεβαίνει ένα ένα τα αρχείο ή πρέπει να τα συνενώσω σε ένα pdf? 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, akis73 said:

Να ρωτήσω κάτι και εγώ, έχει βρει κανείς πως καταχωρείς ανά ακίνητο διαφορετικά ποσοστά δικαιώματος άνα ΣΕ; Έχω ήδη καταχωρίσει επικαρπία 60% με ένα ΣΕ και θέλω το άλλο 40% με άλλο ΣΕ και δεν βρίσκω πως γίνεται. Ευχαριστώ.

Δεν σου βγάζει το κουμπί "+Προσθήκη εγγράφου" στο Tab με τα έγγραφα; Υποθέτω ότι μιλάς για ένα δικαίωμα που προκύπτει από δύο διαφορετικά συμβολαιογραφικά έγγραφα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.