Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρεμιέρα για το e- Κτηματολόγιο - Βήμα- βήμα η υποβολή της δήλωσης


Engineer

Recommended Posts

Είναι όλα στην ίδια περιοχή.Αλλά το ποσό είναι αυτό που βγάζει. Βέβαια να ενημερώσω ότι η εφαρμογή έχει διάφορα προβλήματα όπως μου είπαν τ'ωρα στο τηλ, εμενα δεν μου περνάει πληρωμή τώρα πχ....Ελπίζω δλδ γτ έχω καταχωρίσει δύο φορές την κάρτα και με ξαναπετάει στη δήλωση..και πήρα στο 1015 και μου λένε έχουμε διάφορα θέματα τώρα...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εσύ δεν χρειάζεται να πεις.

Εγώ τα λέω κάθε μέρα.

Να πάτε ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ και όποιος θέλει με ακούει, για τους υπόλοιπους ένα απλό hi

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα όταν ο άλλος έρχεται σου λέει όχι μην πας, να την υποβάλεις τώρα και να πληρώσω τώρα να τελειώνω , ε τι να κάνω και εγώ.

Σε αυτό το σημείο να πω ότι ο jojo έχει 378787 δίκια. Πήγα και έκανα τις δηλώσεις στο κτηματολόγιο και όχι ηλεκτρονικά τελικά. Καμία σχέση παιδιά..μιλάμε θα γινόταν της..πατάτας το κάγκελο.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αυτόν που θα την παραλάμβανε μετά από 6 μήνες και δεν θα μπορούσε να τα αλλάξει(μετά από κάψιμο αρκετής εργατοώρας του για να μην σε ξανακουβαλησει εκεί), εσένα που θα έπρεπε να τα διορθώσεις και να ξαναυποβάλεις εκ νέου διορθωμένα και ίσως και 35αρια που θα έκανες αίτηση επιστροφής

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

ναι μόνο που ας βγει να πει κάποιος παιδιά "η εφαρμογή μας είναι για τα σκουπίδια". Εγώ τώρα εξηγούσα και υπαγόρευα στο δικηγόρο τι να γράψει στις παρατηρήσεις, αφού όμως μου είπε τι θέλει να βγάλει ως νόημα. Πως να ξέρουμε ότι τα μάτια του λαγού είναι τελικά πολύ λάθος αν δεν δούμε τα μάτια της ..κουκουβάγιας;

Τέλος πάντων. Απλά αυτό...

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ, ΠΟΙΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΕΝΑ ΑΚΙΝΗΤΟ?

 

Η χρήση κεφαλαίων δεν επιτρέπεται. Επίλεξε «επεξεργασία» και διόρθωσε το κείμενο της δημοσίευσής σου.

Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Μπορει, ανάλογα σε ποιο σταδιο βρισκεσαι αλλαζει και η διαδικασια.

Επιπτωσεις μπορεις να βρεις στο site του ΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.θα ήθελα τα φώτα σας για μια περίπτωση που έχω.Οικόπεδο εντός οικισμού έχει γίνει σύσταση κάθετων ιδιοκτησιών.Η μια κάθετη ανήκει σε ένα ιδιοκτήτη ,η άλλη στον αδερφό και η τρίτη ανήκει και στους δύο εξ'αδιαιρετου ως κοινόχρηστος χώρος-δίοδος στο οικόπεδο.Στην μια κάθετη υπάρχει κατοικία.Ήθελα να ρωτήσω το εξής ο ιδιοκτήτης της κάθετης που δεν έχει κτίσμα πρέπει στο πεδίο ακίνητο να αναγράψει τα στοιχεία της οικοδομής που ανήκει στον αδερφό του δηλαδή στην άλλη κάθετο?Επίσης στην χρήση του γεωτεμαχίου ,επικρατούσα είναι η κατοικία? Το ίδιο ισχύει και για την 3 κάθετο που είναι κοινόχρηστος χώρος?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

ο ενας δηλωνει μια καθετη με το δικο της κτισμα

ο αλλος μια καθετη χωρις κτισμα

 

Ειδες οτι αυτη η "τριτη καθετη" εχει δικα της χιλιοστα?

Κατα παγια τακτικη, δεν παιρνουν χιλιοστα τα τμηματα  κοινης χρησης προς διελευση/εξυπηρετηση των καθετων.

για το ερωτημα σου,

βλεπεις εδω

στο "συχνες ερωτησεις" σελ 54

http://www.ktimalakonia.gr/index.php/anakoinoseis/61-2308-95

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.