Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επιδιόρθωση σε εμφανές σκυρόδεμα


NikosTofalli

Recommended Posts

(μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos33)

Καλησπέρα σας, 

θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω πως μπορώ να επιδιορθώσω εμφανές σκυρόδεμα . Μόνο για αισθητικούς λόγους . Σε ένα τοίχο ύψους 3.20 μ η διαδικασία για να τελειώσει η σκυροδέτηση χρειάστηκε 4 φάσεις ( 4 φορές ξεχωριστά )  . Η αποτυχία είναι οι φυσαλίδες και το χρώμα .

Σας ευχαριστώ 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Σε μητροπολιτικό πάρκο στο Φάληρο (ονόματα δεν λέμε), όπου υπήρχε τέτοιο πρόβλημα, καθαιρέθηκαν τα υποστυλώματα και σκυροδετήθηκαν εκ νέου, απλά και μόνο επειδή δεν άρεσε το αποτέλεσμα του εμφανούς στοιχείου σκυροδέματος. Νομίζω αυτό από μόνο του λέει αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites

42 λεπτά πριν, Directionless said:

..... απλά και μόνο επειδή δεν άρεσε το αποτέλεσμα του εμφανούς στοιχείου σκυροδέματος....

 

όταν υπάρχουν πολύ συγκεκριμένες προδιαγραφές, συμβαίνουν και αυτά... 550Μ€ κόστισε...

Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν, astrah said:

όταν υπάρχουν πολύ συγκεκριμένες προδιαγραφές, συμβαίνουν και αυτά... 550Μ€ κόστισε...

Θέλω να πιστεύω ότι αν υπήρχε έστω και μία λύση για να διορθωθεί / βελτιωθεί το αισθητικό αποτέλεσμα, θα είχε εφαρμοστεί. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, NikosTofalli said:

(μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos33)

Καλησπέρα σας, 

θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω πως μπορώ να επιδιορθώσω εμφανές σκυρόδεμα . Μόνο για αισθητικούς λόγους . Σε ένα τοίχο ύψους 3.20 μ η διαδικασία για να τελειώσει η σκυροδέτηση χρειάστηκε 4 φάσεις ( 4 φορές ξεχωριστά )  . Η αποτυχία είναι οι φυσαλίδες και το χρώμα .

Σας ευχαριστώ 

Αυτές είναι οι απορίες που έχω.

0F9CBBD0-74C0-4804-B353-EDC14569AB85.jpeg

7BD76A80-16BB-47CC-9D38-57DF010F69E3.jpeg

3F0F3FC6-9D09-4B79-A421-6FD94E74E15F.jpeg

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.