Μετάβαση στο περιεχόμενο
moneftsis

Αντίγραφα σχεδίων περαιωμένης δήλωσης Ν. 4495/17

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς με ποιόν τρόπο μπορεί ένας  ιδιοκτήτης να πάρει αντίγραφα των σχεδίων που κατέθεσε ο μηχανικός σε μια περαιωμένη  δήλωση;

Edited by Pavlos33

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση

Με αίτηση προς το ΤΕΕ (υπάρχει και σχετικό πρότυπο της αίτησης) την οποία την στέλνουμε με φαξ στο 2103221772 ή με εμαιλ στο tee@central.tee.gr

Συνημμένα της αίτησης, το Ε9 του ιδιοκτήτη και η εξουσιοδότησή του.

Στο έντυπο αναγράφουμε τα στοιχεία της δήλωσης για τα οποία ζητάμε στοιχεία καθώς και τα στοιχεία του ακινήτου.

Η αίτηση λαμβάνει αριθμό πρωτοκόλλου και μέσω αυτού έρχεστε σε επικοινωνία με τον υπάλληλο που την έχει χρεωθεί για τα περαιτέρω (τρόπος αποστολής στοιχείων κτλ).

Σε δική μου πρόσφατη περίπτωση η διεκπεραίωση έγινε σε 10-15 ημέρες από την ημερομηνία πρωτοκόλλησης.

Edited by yian
  • Like 1
  • Upvote 2

2 λεπτά πριν, yian said:

Με αίτηση προς το ΤΕΕ (υπάρχει και σχετικό πρότυπο της αίτησης) την οποία την στέλνουμε με φαξ στο 2103221772 ή με εμαιλ στο tee@central.tee.gr

Συνημμένα της αίτησης, το Ε9 του ιδιοκτήτη και η εξουσιοδότησή του.

Στο έντυπο αναγράφουμε τα στοιχεία της δήλωσης για τα οποία ζητάμε στοιχεία καθώς και τα στοιχεία του ακινήτου.

Η αίτηση λαμβάνει αριθμό πρωτοκόλλου και μέσω αυτού έρχεστε σε επικοινωνία με τον υπάλληλο που την έχει χρεωθεί για τα περαιτέρω (τρόπος αποστολής στοιχείων κτλ).

Σε δική μου πρόσφατη περίπτωση η διεκπεραίωση έγινε σε 10-15 ημέρες από την ημερομηνία πρωτοκόλλησης.

Ευχαριστω.   Α) Γνωριζεις  που υπαρχει  το σχετικό πρότυπο ?

β)  Εξουσιοδότηση  σε ποιόν και για ποιό λόγο?

Α) Έχω το σχετικό έντυπο αλλά δεν θυμάμαι που το βρήκα. Πιθανότατα σε κάποια σελίδα του ΤΕΕ..

Β) Σε περίπτωση που αναλάβεις εσύ την διαδικασία χρειάζεται εξουσιοδότηση ιδιοκτήτη, διαφορετικά υποθέτω ότι και μόνος του ο ιδιοκτήτης  μπορεί να αιτηθεί τα στοιχεία αποδεικνύοντας την ιδιοκτησία του με όποιο τρόπο του ζητηθεί.

Μόλις τώρα, yian said:

Α) Έχω το σχετικό έντυπο αλλά δεν θυμάμαι που το βρήκα. Πιθανότατα σε κάποια σελίδα του ΤΕΕ..

Β) Σε περίπτωση που αναλάβεις εσύ την διαδικασία χρειάζεται εξουσιοδότηση ιδιοκτήτη, διαφορετικά υποθέτω ότι και μόνος του ο ιδιοκτήτης  μπορεί να αιτηθεί τα στοιχεία αποδεικνύοντας την ιδιοκτησία του με όποιο τρόπο του ζητηθεί.

Ευχαριστω.  καλή συνεχεια

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.