Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΠΕΙΓΟΝ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑΝ ΜΕ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΑΚΙΝΗΤΟΥ


Antonis Drakoulakos

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Ενοικίασα την 01-02-2019 ένα σπίτι 45τμ και έδωσα, με το που κάναμε το μισθωτήριο μέσω του taxisnet και έκανα και την αποδοχή διάρκειας ενός έτους  ως 31-01-2020, 2 ενοίκια. Ο ιδιοκτήτης είχε κάποιες εργασίες να ολοκληρώσει και με πήγαινε από μέρα σε μέρα. Μετά από 10 ημέρες κοροϊδίας και αφού ακόμη δεν είχα μπει στο σπίτι του ζήτησα τα χρήματα μου πίσω και να μην ενοικιάσω το σπίτι. Αυτός όχι μόνο δεν μου έδωσε τα χρήματα αλλά μου είπε ότι επειδή δεν έχει εκδοθεί ΠΕΑ δεν έχει ισχύ και το συμβόλαιο μου πέρα από τις 28-02-2019. Επίσης μου άλλαξε και κλειδαριά στο σπίτι και δεν μπορούσα ούτε μέσα να μπω. Χθες πήγα άλλαξα την κλειδαριά εγώ και του είπα ότι αν δε μου δώσει τα χρήματά μου δε θα φύγω. Τι ισχύει ρε παιδιά γιατί θα τρελαθώ...??? Επίσης  να αναφέρω ότι στο συμβόλαιο είχαμε γράψει 100,00€ ενώ το κανονικό ενοίκιο ήταν 300,00€.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.