Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δεκτοί στο ΤΕΕ οι Διπλωματούχοι του Τμήματος Μηχανικών Οικονομίας & Διοίκησης


Recommended Posts

2 ώρες πριν, maneni said:

αν θυμάμαι καλά, στο μηχανογραφικό για πολυτεχνείο έγραφε μηχ/γοι μηχανικοί και στο ΤΕΙ έγραφε σκέτο μηχανολόγοι.

τα μηχανογραφικά έγραφαν την ονομασία των τμημάτων και αυτό που ρώτησα ήταν ποια εποχή οι απόφοιτοι αυτών των τμημάτων είχαν τίτλο στο πτυχίο τους που δεν τελείωνε με την λέξη μηχανικός

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

άστα αυτά και απάντησέ μας αν γλωσσικά βρίσκεις διαφορά μεταξύ μηχανολόγου και μηχανολόγου μηχανικού. γνώμες μαζεύουμε, δεν κρίνουμε σχολές τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Να ενημερώσω τυχόν ενδιαφερόμενους οτι η πρώτη "φουρνιά" Μηχανικών Οικονομίας & Διοίκησης εγγράφηκε στο μητρώο του ΤΕΕ μετά την επιτυχία στις εξετάσεις που πραγματοποιήθηκαν την περασμένη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2019 at 4:53 ΜΜ, dib said:

Γνωριζεις με ποιά επαγγελματικά δικαιώματα ?

Ακόμα κάτι επίσημο δεν υπάρχει, μόνο η πρόταση που έχει μπει σε προηγούμενες σελίδες. Απο συζητήσεις που έχω κάνει με κάποιους παλιούς καθηγητές που έχω ακόμα επαφή, φαίνεται οτι θα είναι αυτά που αναφέρει η συγκεκριμένη πρόταση. Μόλις έχω κάποιο νεότερο θα ενημερώσω το Φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Τα πτυχία των αποφοίτων ΤΕΙ από ιδρύσεως τους το 1983 απονέμουν τίτλο Πτυχ.Μηχανολόγος, Ηλεκτρολόγος, κλπ. Μηχανικός Τ.Ε.

Ούτε Τεχνολόγος, ούτε Υπομηχανικός.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.