Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

κατ' αρχάς σε ευχαριστώ πολύ

Αλλά

1. η 35 δόση δεν ξοφλήθηκε με την πληρωμή μου της 31-1-22? και

2. οι 13-14-15 συνεχίζουν και πάλι να είναι απαιτητές δηλ δεν μηδενίστηκαν? 

(εγώ καταλαβαίνω ότι κακώς πλήρωσα την 28-2-22)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ είχα εξοφλήσει τον ΕΤΕΑΕΠ 2017 και 2018 από τον Δεκέμβριο του 2021 (ήθελα να το τελειώσω εντός του έτους..).

'Εκτοτε, μπαίνω κανονικά στο σύστημα (όπως και σήμερα), δεν μου έχει ξαναεμφανίσει οφειλή και δεν μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση.

Εγώ υπό τον φόβο των Ιουδαίων, θα μπαίνω για λίγο καιρό ακομα στο site, μέχρι που να σιγουρευτώ πως δεν θυμήθηκαν ότι χρωστάμε κάτι καινούριο.

 

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κανονικά στο site. Πλέον εμφανίζει μόνο το ειδοποιητήριο 2/2022 (μηδενικό) ενώ οι δόσεις των αναδρομικών δεν εμφανίζονται πουθενά στην αρχική σελίδα (πλήρωσα 21/2).

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ΚΑΝΑ said:

κατ' αρχάς σε ευχαριστώ πολύ

Αλλά

1. η 35 δόση δεν ξοφλήθηκε με την πληρωμή μου της 31-1-22? και

2. οι 13-14-15 συνεχίζουν και πάλι να είναι απαιτητές δηλ δεν μηδενίστηκαν? 

(εγώ καταλαβαίνω ότι κακώς πλήρωσα την 28-2-22)

 

ΟΙ ΔΌΣΕΙς 13, 14 ΚΑΙ 16 ΔΕΝ ΜΗΔΕΝΊΣΤΗΚΑΝ ΠΟΤΈ. Είτε θα εξοφλούνταν εντός προθεσίας μειωμένες ή ολόκληρο το ποσό μέχρι 9/2020 (αν δεν με απατά η μνήμη μου). Επειδή είδα πως τις αρχκές δόσεις άρχισες να τις πληρώνεις κάποιους μήνες αργότερα, ίσως υπήρξαν προσαυξήσεις μικρές. Πάντως φαίνεται πως από την 20η δόση του 2018, η εξόφληση γινόταν τον επόμενο μήνα. Στο 2017 δεν φαίνεται να υπάρχει τέτοιο θεμα. Αλλά ξαναγράφω, περίμενε να εκκαθαριστεί και η τελευταία δόση. Οι 13 14 και 15 λογικά θα έχουν περάσει πλέον ΚΕΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τώρα μπορώ και μπαίνω κανονικά στο site του ΕΤΕΑΕΠ 

όλες οι οφειλές φαίνονται κανονικά εξοφλημένες, όπως θα έπρεπε.

 

ίσως είχε κάποιο πρόβλημα το site όταν προσπάθησα πριν από μερικές ημέρες και δεν μπόρεσα να μπω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χαίρετε,

Μήπως κανείς γνωρίζει τι θα γίνει με την εκκαθάριση των εισφορών 2017-2018 για αυτούς που είχαν και παράλληλη εξαρτημένη σχέση εργασίας; Θα το προχωρήσουν; Οι οφειλές του ΕΤΕΑΕΠ για τα διαστήματα αυτά που ήταν ανεξάρτητο το ΕΤΕΑΕΠ μπορεί να πάνε στο ΚΕΑΟ και να τρέχουμε μετά;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Μπήκα στο ΕΤΕΑΕΠ και έχω ένα υπόλοιπο 2 μήνες από το 2020, μπορώ να τα πληρώσω κανονικά με τον κωδικό πληρωμής που είχαμε ή δεν γίνεται πλέον;; Γνωρίζει γενικά κάποιος αν έχουν βεβαιωθεί οι οφειλές στο ΕΤΕΑΕΠ; Μην τα πληρώσω και πάνε χαμένα..ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@Artemiscv Εγώ πλήρωσα 420€ τον Μάρτιο του 2022, για χρωστούμενα (περίοδος αναφοράς το έτος 2019 έως και τον 6ο/2021), με τον κωδικό πληρωμής κανονικά. Μετά από 3-4 μέρες, ανέβηκαν και στο σύστημα (κατοχύρωση) και κάπου μετά το πέρας ενός μηνός "συμπεριλήφθηκαν στην εξόφληση". 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Artemiscv said:

@JohnnyHolidayευχαριστώ πολύ! Τους έχει φοβηθεί το μάτι μου..

Δικαίως. Εμένα να δεις πώς με είχαν ζώσει τα φίδια μέχρι να ανέβει η πληρωμή στην πλατφόρμα... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.