Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

@Faethon11, @πετρος748, καλησπέρα,

ακόμη και να υπάρχει κάποιος που να έχει συνδρομή στο TAXHEAVEN δεν θα μπορούσε (δεν θα ήταν σωστό), (δεν επιτρέπεται από τους κανόνες συμμετοχής του TAXHEAVEN) να το αναδημοσιεύσει.

Σύμφωνα με το TAXHEAVEN, στο κάτω μέρος του συγκεκριμένου άρθρου που είναι μόνο για τους συνδρομητές αναγράφει το παρακάτω:ScreenShoot_10-06-2019_00003.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς ποιες είναι οι προσαυξήσεις για τις εκπρόθεσμες καταβολές, δεδομένου οτι δεν έχω ακόμα πληρώσει καμιά δόση. 

Το ρωτάω γιατί δεν μου βγάζει τα ποσά των προσαυξήσεων .

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπαίνεις κιόλας, μην το πεις ούτε του παπά!!!

This site can’t be reached

www1.gsis.gr took too long to respond.

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχουν αναρτηθεί τα ειδοποιητήρια του ΕΤΕΑΕΠ για τον Ιούνιο 2019, με καταληκτική ημερομηνία πληρωμής 31/07/2019.

Υπάρχει μια ελαφριά μείωση στο ποσό, επειδή ο κλάδος επικουρικής υπολογίζεται στο 6,50% και όχι στο 7,00 %.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο σχετικά με το πότε θα διαγραφεί από το σύστημα η οφειλή ΕΤΕΑΕΠ για όσους ΔΠΥ είναι ενταγμένοι στο άρθρο 39/παρ.9 ;

Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν, civeng said:

Κανένα νεότερο σχετικά με το πότε θα διαγραφεί από το σύστημα η οφειλή ΕΤΕΑΕΠ για όσους ΔΠΥ είναι ενταγμένοι στο άρθρο 39/παρ.9 ;

Νομίζω σχετικό...είναι αυτό που επισυνάπτω...

 

Σε ερώτημά μου...μου απάντησαν το ακόλουθο:

 

"

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το ΕΤΕΑΕΠ. Λάβαμε το μήνυμα σας και σας ενημερώνουμε ότι :

Όσοι ασφαλισμένοι έχουν αποκλειστικά μισθωτή εργασία  ή καταβάλουν εισφορές με δελτίο παροχής υπηρεσιών και έχουν μέχρι δύο εργοδότες εξαντλούν την υποχρέωσή τους για καταβολή εισφορών μέσω της ΑΠΔ. Οι  ανωτέρω περιπτώσεις ασφαλισμένων, οι οποίοι θα λάβουν ειδοποιητήριο εισφορών, δεν θα πρέπει να καταβάλουν εισφορές μέχρι την ολοκλήρωση της εκκαθάρισης.

Επίσης σας ενημερώνουμε πως δεν έχει ακόμη πραγματοποιηθεί η εκκαθάριση των εισφορών σας μέσω της ΑΠΔ στο σύστημα, με αποτέλεσμα να εμφανίζονται οικονομικές εκκρεμότητες στο όνομα σας. Έχουν ζητηθεί από τον ΕΦΚΑ όλα τα απαραίτητα στοιχεία και εκτιμούμε ότι μέσα στο καλοκαίρι θα ολοκληρωθεί η διαδικασία της εκκαθάρισης."

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.