Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

1 hour ago, terry said:

Μπουρδέλο πάλι τα έκαναν.

Εγώ πλήρωσα στις 29/05 για τον Απρίλιο, χωρίς ειδοποιητήριο να ξεμπερδεύω.

Δεν βλέπω να έχει γίνει συμψηφισμός, η πληρωμή φαίνεται κανονικά στην επιλογή "καταβολές".

Τι να κάνω? Να πληρώσω τα 17Ε??

αυτά που πλήρωσες προκαταβολικά στις 29/05 πήγαν για να ξοφλήσουν τα αναδρομικά του 2017-18, μου έχει συμβεί και εμένα.

δες τις Εκκαθαρίσεις 

πλήρωσε και τα 17Ε και ησύχασε.

 

Edited by Tasos P
Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπω αυτό??

 

Αν το βρήκα σωστά, φαίνεται να έχει εξοφληθεί και η 15η δόση των αναδρομικών 2017 και 2018, για τις οποίες εμπρόθεσμη οφειλή ήταν στις 29/05/2020, όπως και πληρώθηκαν και αυτές.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες σκέφτομαι πόσες ανθρωποώρες έχουμε χάσει για να ελέγχουμε, υπολογίζουμε, διορθώνουμε, πληρώνουμε, συζητάμε, αναλύουμε... μόνο και μόνο για να καταφέρνουμε να τους δίνουμε τα λεφτά μας....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν, voxson said:

Ώρες ώρες σκέφτομαι πόσες ανθρωποώρες έχουμε χάσει για να ελέγχουμε, υπολογίζουμε, διορθώνουμε, πληρώνουμε, συζητάμε, αναλύουμε... μόνο και μόνο για να καταφέρνουμε να τους δίνουμε τα λεφτά μας....

Συμφωνώ απόλυτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι εγώ έχω το εξής θέμα. Είχα πληρώσει τη 15η δόση αναδρομικών 2017 και 2018 με λήξη 29/5 και εμπρόθεσμα τα 68ευρα, οπότε τώρα η κυρία δόση του Απριλίου βγαίνει στα 17 ευρώ. Όλα οκ ως εδώ . Το θέμα μου είναι πως τώρα βλέπω ότι στην εκκαθάριση του 2017, εμφανίστηκε στη 16η δόση μια καταβολή ίση με 0.75 ευρώ. Αυτό είναι πιστωτικό, οπότε πληρώνω 21.49-0.75 για τη 16η δόση του 2017 και κανονικά 21.49 για τη 16η του 2018 ή όχι; Σας ευχαριστώ πολύ κι εκ των προτέρων

Edited by Vassia_H
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 1:24 ΜΜ, nikmmech said:

Οχι δεν ηταν εκκαθάριση στην πραγματικότητα. Πχ δεν λάμβανε υποψη οσους ηταν μισθωτοί εκείνη την περίοδο και βεβαιωσε οφειλές και σε αυτούς. Το μόνο που κανανε στην πραγματικότητα ήταν να επιβάλλουν εισφορές σε όλους. Και τώρα το διορθώνουν αυτό. Πέρασαν μόνο 4 (!!) χρόνια από τον ιδρυτικό νόμο του ΕΤΕΑΕΠ..

Τελικώς ούτε σε αυτήν την "εκκαθάριση" (τουλάχιστον για εμένα) δεν έγινε εκκαθάριση για τις κρατήσεις από μισθωτές υπηρεσίες του 2017-2018.

Τι έκαναν τελικά; απλώς υπολόγισαν την έκπτωση 25% λόγω COVID;

Έγινε σε κάποιον πραγματική εκκαθάριση για μισθωτούς 2017-2018;

Edited by env_eng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.