Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

Δεν είναι καλές οι δημογραφικές προοπτικές, ό,τι και να υπολογίζουμε εμείς όσον αφορά τις ατομικές μας εισφορές. Τα νούμερα θα είναι αμείλικτα ως προς τον λόγο εργαζομένων/συνταξιούχων τις επόμενες δεκαετίες. Συνεπώς η απομείωση του κεφαλαίου που καταβάλουμε είναι δεδομένη, για μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και σε εμένα είναι μηδενικό (αυτοαπασχολούμενος) . και υπάρχουν τα 2 αναδρομικά .
Ισως  συγχωνευτεί με τον ΕΦΚΑ (ισως το δούμε τέλος του μήνα στην 7η ΕΦΚΑ) και θα μπαίνουμε στο ΕΤΕΑΕΠ , μόνο για τα αναδρομικά. (Λέω εγώ :-) )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους ! Μέχρι και τον 02/20 ήμουν στο καθεστώς του άρθρου 9 παρ.39 οπότε και οι εισφορές μου πληρώνονταν μέχρι ΑΠΔ. Παρ όλα αυτά μου βγαίνουν ειδοποιητήρια απο το 2017 και 2018 με ποσά που φαίνεται ότι χρωστάω (21,49 € η κάθε δόση ) ενώ για το 2020 μου βγαίνουν μηδενικά ειδοποιητήρια . Έχει κάποιος το ίδιο θέμα ; 

Πως μπορώ να επικοινωνήσω με ΕΤΕΑΕΠ ; Σε μαιλ που είχα στείλει μου είχαν πει να περιμένω την εκκαθάριση ενώ όταν ξανα επικοινώνησα δεν είχα κάποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.