Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

Πρόσεξα τυχαία σήμερα, ότι από το site του ETEAEΠ στο μενού για επιλογή ασφαλιστικής κατηγορίας μου βγάζει το μήνυμα "Σύμφωνα με τα στοιχεία που δηλώνετε, δεν προκύπτει εγγραφή σας στο Μητρώο Επικουρικής Ασφάλισης και Εφάπαξ Παροχών".

Έχω επιλέξει  πρώτη ασφαλιστική κατηγορία, ειδοποιητήρια έρχονται και πληρώνονται κανονικά, είναι λάθος του συστήματος? Το βγάζει και σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Το ΕΤΕΑΕΠ έχει ενωθεί με τον ΕΦΚΑ 

αυτό που βλέπεις αφορά το παλαιό ΕΤΕΑΕΠ το οποίο δεν υπάρχει πλέον, σε αυτό το site αναγράφονται μόνο τα αναδρομικά του 2017 και 2018

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
On 15/4/2021 at 11:48 ΠΜ, jobous said:

Αυτή η ριμαδοεκκαθάριση θα γίνει ????!!!!! Έχει κανείς καμιά εικόνα ?

Έχετε καμιά ενημέρωση αν θα γίνει αυτή η εκκαθάριση ή μας δουλεύουν? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Έχει καταφέρει κανείς να επικοινωνήσει με κάποιο τμήμα του ΕΦΚΑ για το ΕΤΕΑΕΠ? Δηλαδή αυτό δεν γίνεται να θες να πληρώσεις και να μην σε αφήνουν. Πρέπει να γίνει νεα εκκαθάριση για να ενημερωθούν οι οφειλές (πχ. υπάρχει οφειλή για το 2017 αλλά όχι για το 2018 & 2019, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να εξοφλήσεις τις παραγματικές σου οφειλές).

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, kosbar said:

υπάρχει οφειλή για το 2017 αλλά όχι για το 2018 & 2019

δεν τα λες καλα.... το 2019 δεν υπηρχε ΕΤΕΑΕΠ. οτι οφειλη υπαρχει ειναι για τα 2017-2018 και τελος

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, MoonLooP said:

δεν τα λες καλα.... το 2019 δεν υπηρχε ΕΤΕΑΕΠ. οτι οφειλη υπαρχει ειναι για τα 2017-2018 και τελος

Φίλε μου σωστό αυτό που λες αλλά εγώ αναφέρομαι στις οφειλές που εμφανίζονται στο σύστημα. Το θέμα είναι όταν οφείλεις το 2017 και όχι το 2018, δεν υπάρχει τρόπος πληρωμής.

Edited by kosbar
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.