Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

Δεν ξερω γιατι συμβαινει σε σενα αυτο αφου ετσι κι αλλιως οι εκκαθαρισεις βγαζουν ξεχωριστα ποσα για τα χρονια 2017-2018.... δεν σου βγαζει ταυτοτητα πληρωμης του 2017 δλδ....?

 παντως οφειλη του 2019 που γραφεις αποκλειεται !

και νεα εκκαθαριση σε κλειστο ταμειο απο το 2019 ξεχνα το...

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε εμένα έγινε νέα εκκαθάριση για το 2017 όπως βλέπετε στο επισυναπτόμενο...

Επίσης υπάρχει πιστωτικό υπόλοιπο για το συγκεκριμένο έτος. Πως ακριβώς θα καταβληθεί αυτό; Γνωρίζει κανείς; Είμαι αποκλειστικά μισθωτός πλέον.

Χωρίς τίτλο.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, requiem_for_a_dream said:

Και όμως σε εμένα έγινε νέα εκκαθάριση για το 2017 όπως βλέπετε στο επισυναπτόμενο...

Επίσης υπάρχει πιστωτικό υπόλοιπο για το συγκεκριμένο έτος. Πως ακριβώς θα καταβληθεί αυτό; Γνωρίζει κανείς; Είμαι αποκλειστικά μισθωτός πλέον.

Χωρίς τίτλο.png

Σα να έγινε θαύμα!
Σε εμένα δεν έχει γίνει νέα εκκαθάριση. Η τελευταία για το 2017 έγινε τον 3/2019 και θα ήθελα να σε ρωτήσω τα εξής:

- Προκάλεσες με κάποιο τρόπο την εκκαθάριση; Γιατί πάει και αρκετός καιρός > 1 μήνας οπότε αν γινόταν σταδιακά σε όλους θα έπρεπε να έχει γίνει. Εκτός και αν την κάνουν μόνο χεράτα πλέον.

- Η νέα εκκαθάριση είναι σωστή επιτέλους;

Link to comment
Share on other sites

1. Την προκάλεσα ουσιαστικά διότι είδα κάτι περίεργες οφειλές (ενώ νόμιζα ότι είχε τελειώσει το ζήτημα) και μετά από επικοινωνία μέσω email έγινε η νέα εκκαθάριση. Το θέμα είναι ότι δεν απαντούν στο πως θα καταβληθεί το πιστωτικό υπόλοιπο (και κυρίως πότε).

2. Είναι σωστή πλέον ναι.

 

Με τα ακόλουθα mail είχα την αλληλογραφία: α) [email protected] και β) [email protected]

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, MoonLooP said:

Δεν ξερω γιατι συμβαινει σε σενα αυτο αφου ετσι κι αλλιως οι εκκαθαρισεις βγαζουν ξεχωριστα ποσα για τα χρονια 2017-2018.... δεν σου βγαζει ταυτοτητα πληρωμης του 2017 δλδ....?

 παντως οφειλη του 2019 που γραφεις αποκλειεται !

και νεα εκκαθαριση σε κλειστο ταμειο απο το 2019 ξεχνα το...

Βγαίνουν ξεχωριστά ποσά αλλά η ταυτότητα πληρωμής είναι ίδια. Συνεπώς σε μια πληρωμή που έκανα 2 δόσεων εξόφλησε 1 δόση για το 2017 και 1 για το 2018. Είναι απαράδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα εκνευρίστηκα γιατί μπήκα στο ΚΕΑΟ και είδα πως το ΕΤΕΑΕΠ «σήκωνε» νέο διακανονισμό με την οφειλή να διαμορφώνεται τελικά στο 85%, αλλά όπως λέει και ο φιλος παραπανω, φτάσαμε στην ουρά.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, voxson said:

Δύο δόσεις μείνανε να ξεμπερδέψουμε από αυτή τη γελοιότητα του διαφορετικού ειδοποιητηρίου για 36 μήνες!!

Ελπίζω να μην προκύψουν άλλες εκκαθαρίσεις κ πληρωμές 

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς το email του ΕΤΕΑΕΠ 

Το ρωτώ γιατί όσα email του τύπου  kavala[ατ]eteaep.gov.gr 

βρίσκονται στη φόρμα επικοινωνίας του Ταμείου https://www.eteaep.gov.gr/web/3-διεύθυνση-επιθεώρησης δεν αναγνωρίζονται ως έγκυρα 

Υ.Γ  επίσης όσα τηλέφωνα και αν έκανα σε κεντρικά και περιφερειακά κανένα δεν απάντησε!

Ευχαριστώ

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.