Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

Επιβεβαιωμένο με την έννοια του να έχει δει κάποιος στις "Καταβολές" στο "Ιστορικό Πληρωμών" δεν νομίζω να υπάρχει ακόμα.

Επιβεβαιωμένο με την έννοια του "ποσοστού", ότι εκεί θα εμφανισθεί κάποια στιγμή, τότε ναι, τείνει να είναι 100%.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα μέσω της εν λόγω επιλογης στην εθνική και εννοείται ότι ακόμα δεν φαίνεται τίποτα στις καταβολές στην πλατφόρμα του ΕΤΕΑΕΠ.

Link to comment
Share on other sites

SOS

Εχουν αναρτηθεί ειδοποητήρια για τα αναδρομικά του ΕΤΕΑΕΠ για 2017 και 2018?  Πότε πρέπει να πληρώσουμε?

Εγώ δεν βρίσκω ειδοποιητήριο, μόνο μια λίστα με τις δόσεις (21,49 ευρω) και για την πρώτη δόση έχει προθεσμία πληρωμής 29/3/2019 ! Τι γίνεται?

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον κόπο να διαβάσεις προηγούμενες δημοσιεύσεις. Οι συνάδελφοι τα εξηγούν και έχουν απαντήσει σε όλα τα ερωτήματα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@mechgiann, αν και όλα τα ερωτήματα σου έχουν απαντηθεί, πολλές φορές, για αν μην ψάχνεις:

1) Ναι, έχουν αναρτηθεί ειδοποιητήρια για την εκκαθάριση (αυτά που αναφέρεις ως αναδρομικά) του ΕΤΕΑΕΠ για 2017 και 2018 (αλλά και ένα ειδοποιητήριο που έχει τα αναδρομικά του Ιαν'19 και την τρέχουσα δόση του Φεβ'19).

2) Εμπρόθεσμη πληρωμή είναι μέχρι 12/4/2019. Δες την σχετική ανακοίνωση του ΕΤΕΑΕΠ.

3) Το ειδοποιητήριο είναι αυτό της εκκαθάρισης.

edit: @Pavlos33, μάλλον γράφαμε μαζί αλλά είπα να είμαι πιο ....  συγκαταβατικός :grin: στο θέμα... καλό βράδυ και ακόμη καλύτερο ξημέρωμα

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ιδωμεν. Εγώ καλού κακού πάντως έκανα 3 ξεχωριστές κινήσεις. 

Πρώτα τη δόση του 2017 μετά τη δόση του 2018 και μετά τα φετινά.

Αν και έχω ένα κακό προαίσθημα ότι κάτι δεν θα λειτουργήσει καλά με αυτό το σύστημα και πάλι θα ξοδεύουμε αντιπαραγωγικό χρόνο για ανοησίες.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@DimCiv, καλημέρα, αν και αρκετά συζητημένο το ερώτημα, δες παρακάτω:

 

Edited by georgegaleos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ George θα το πληρώσω με e-banking όλο να τελειώνω, έχω τσαντιστεί με  τον χρόνο και την ενέργεια που σπαταλάμε εκτός των χρημάτων για διαδικαστικά που κανονικά δεν μας αφορούν. Καλημέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει πληρωμή από 4/4/19 μέσω e-banking εθνικής, αλλά δεν φαίνεται τίποτα στις καταβολές στην πλατφόρμα του ΕΤΕΑΕΠ,

βλέπει κάποιος την πληρωμή του, στις καταβολές;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.