Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εισφορές πρόνοιας ΕΤΕΑΕΠ (αλλαγές από 1.1.19)


dimtheod

Recommended Posts

4 ώρες πριν, s2117 said:

Καλησπέρα, από φετινές εισφορές δεν έχω πληρώσει κάτι γιατί ήθελα να αλλάξω ΚΑΔ και να μην είμαι πια μηχανικός και να πάω ΤΕΒΕ, ώστε να μην πληρώνω τα έξτρα του ΕΤΕΑΕΠ. Τελικά κωλυσιέργησα και δεν έκανα κάτι, οπότε τώρα λέω να πληρώσω να είμαι ενήμερος αφού φαντάζομαι ότι έτσι κι αλλιώς -ακόμα και αν κάποτε να το καταφέρω- θα πρέπει να πληρώσω τα προηγούμενα. Οπότε, απλά πληρώνω κατευθείαν στο IBAN ό,τι γράφει στις ληξιπρόθεσμες και αυτό θα πάει να τα εξοφλήσει όλα? Ή έχει κάποια άλλη διαδικασία επειδή καθυστέρησα εισφορές Γενάρη και Φλεβάρη;

Ό,τι ποσό βλέπεις στο "οφειλές", αυτόματα αφαιρείται από οτιδήποτε φανεί στις "καταβολές" (μεταφορές σου) με προτεραιότητα τις παλαιότερες οφειλές. Είναι πολύ πιθανό να σου χαρίσουν τυχόν προσαυξήσεις εκπρόθεσμου αλλά για όλα τα θέματα πάρτους και τηλέφωνο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γνωρίζουμε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας με το ΕΤΕΑΕΠ για θέματα εισφορών;

Edited by christopografow
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, spafent said:

Πήρα μια απάντηση απο το μαιλ σε μισά πράγματα δυστυχώς. Χρειάζεται να μιλήσω με κάποιον. Σε τηλ έχουμε κάτι ;

Link to comment
Share on other sites

Οταν έψαχνα για να μπω στις 120 δόσεις το μόνο τηλέφωνο που μπόρεσα να πάρω κάποιες (όχι όλες) απαντήσεις ήταν 2103275207 και 2103357614 αλλά δυστυχώς δεν έχω κρατήσει το όνομα του ανθρώπου με τον οποίο μίλησα

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-forologia.gr/cms/viewContents.aspx?id=217346

Μία χρήσιμη ενημέρωση για το ΜΠΑΧΑΛΟ του ΕΤΕΑΕΠ σε σχέση και με τις τρέχουσες μειώσεις, διευκολύνσεις κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος έστειλε mail και του απάντησαν επίσημα ότι ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να πληρώσει μειωμένα, το 75% της οφειλής, όχι όμως στις εκκαθαρίσεις 2017 και 2018. Μόνο στο 68,25€

Το πώς θα φανεί αυτή η πληρωμή στο σύστημα, όμως και αν θα σου εμφανίζει εξοφλημένο το μήνα ή θα σου εμφανίζει υπολειπόμενο το 25% ουδείς γνωρίζει. 

ΕΤΕΑΕΠ.JPG

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν δεν το δω κάπου επίσημα στην σελίδα τους ή ακόμη καλύτερα όπως το έχει ο ΕΦΚΑ ή κατ' αναλογία με κάποια διευκρίνηση στην καρτέλα μας δεν θα το διακινδύνευα.

Με την θέση μου αυτή σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ το παραπάνω, ίσα ίσα το κρατώ και θα προσπαθήσω να πάρω και τηλέφωνο για να μάθω ( Really Geooorge!!!!) τον λόγο που δεν το διευκρινίζουν στην σελίδα τους, αλλά ακόμη και να το επιβεβαιώσει δεν θα έκανα διαφορετική πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, θα το πληρώσω ολόκληρο, και θα ελπίζω να φανεί πιστωτικό, δηλαδή, το ειδοποιητήριο του Απριλίου να είναι μειωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.