Μετάβαση στο περιεχόμενο

εγκρίσεις συμμετοχής της ομάδας έργου σε άδεια μικρής κλίμακας


Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω με ποιόν τρόπο η ομάδα έργου δίνει έγκριση σε μια άδεια μικρής κλίμακας στην οποία  συμμετέχει; Εγώ είμαι ο διαχειριστής της αίτησης και ενώ έχω ορίσει στην ομάδα έργου άλλο ένα άτομο εκείνο στην δική του σελίδα δεν βρίσκει πως θα κάνει την έγκριση, δεν του βγάζει το σύστημα καν την αίτηση για την οποία μιλάμε. Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικό με το θέμα να μ πει την άποψη του

Link to comment
Share on other sites

Αρετη Κεχαγια η ομάδα πρέπει να κάνει τα εξής απλά βήματα:

  • login στο e-adeies του ΤΕΕ
  • επιλέγουμε: "Εισαγωγή/Αναζήτηση/Επεξεργασία Εγκρίσεων-Αδειών-Αναθεωρήσεων" και κάτω α
  • αριστερά στην επιλογή αναζήτησης επιλέγουμε "Όλες οι αιτήσεις" και κάτω αριστερά πατάμε αναζήτηση (μεγενθυντικός φακός***), οπότε εμφανίζονται και οι αιτήσεις που συμμετέχει
  • δεξί κλικ στην εν λόγω αίτηση και αποδοχή 

*ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ: Σε κάποιες οθόνες δεν φαίνεται η αναζήτηση γιατί είναι εκτός οθόνης ... μπορείς με Ctrl+ και Ctrl- να κάνεις zoom το οποίο επανέρχεται με Ctrl+0

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Ευχαριστώ, Didonis

Edited by Αρετη Κεχαγια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι μήπως γνωρίζετε;

 Ενώ έχουν γίνει οι αποδοχές ομάδας έργου από τους συνεργάτες μου και υποβάλαμε την αίτηση, μου ζητηθήκαν μεταβολές από την ΥΔΟΜ και πλέον δεν δείχνει να έχουν αποδεχτεί οι συνάδελφοι τη συμμετοχή τους, Τι κάνω λάθος;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

βγάζω μια μικρής κλίμακας για περίφραξη και επισυνάπτω το τοπογραφικό, θα πρέπει να προσθέσω στην ομάδα έργου τον τοπογράφο που το έκανε?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Συγγνώμη ρε παιδιά , όταν ανεβαζουμε τοπογραφικό παλιάς άδειας , πως θα δώσει εγκριση ο μηχανικός που είτε εχει αποβιώσει είτε είναι συνταξιούχος ?

Link to comment
Share on other sites

@avgoust

Το αντίγραφο τοπογραφικού αναρτάται ακριβώς όπως αναφέρεται δηλαδή ως αντίγραφο και όχι ως μελέτη δεν απαιτείται η εγκριση του μελετητή για παλιά τοπογραφικά αδειών.

Αν αναφέρεσαι όμως στα αμέσως προηγούμενα ερωτήματα και απαντήσεις τότε απαιτείται συμμετοχή του μελετητή στην άδεια γιατί αναφέρονται σε άδεια περίφραξης που απαιτείται νέο τοπογραφικό

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.