Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κόψιμο πρεκιών


Guest House keeper

Recommended Posts

8 ώρες πριν, House keeper said:

έχουμε την μπαλκονόπορτα με μήκος 1,80m και από πάνω μόνο τούβλα (περιπου 40 cm) μέχρι το ταβάνι, που όπως λέει είναι τόσο κολλημένα μεταξύ τους, που δεν έχουν πρόβλημα που δεν υπάρχει πρέκι από πάνω.

δεν ειμαι ειδικος αλλα μια απορια την εχω ......τα τουβλα , με τι τα κολησε ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, House keeper said:

Φίλε μου Ιασωνα. Γνωρίζω ότι έγιναν λαθη. Και εφόσον την πάτησα με την συγκεκριμένη περίπτωση, θα πληρωσω. Απάντηση για το συγκεκριμένο θέμα μπορείς να μου δώσεις σε παρακαλώ;; 

Η σωστότερη και οικονομικότερη λύση όλων των παραπάνω προβλημάτων είναι η εξής:

Α) παύση εργασιών

Β) αλλαγή επιβλέποντα (βρείτε κάποιον που να είναι στα έργα επιβλέποντας και όχι στα λόγια)

Γ) αξιολόγηση των συνεργείων και εργολάβων από την αρχή με ξεσκαρτάρισμα

Δ) συνέχιση και αποπεράτωση εργασιών με απόλυτη ικανοποίηση και ευχαρίστηση (όχι με εφιάλτες και αϋπνίες)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Πρωτα απολα δεν επελεξα εγω τον εργολαβο. Το συγκεκριμενο ακινητο οταν ηταν γιαπι, θα το σηκωνε αυτος ο συγκεκριμενος εργολαβος. Πηγαινε μαζι του υποχρεωτικα. Τα τουβλα ειναι κολλημενα κανονικα με τσιμεντο και σοβα οπως μου ειπε για να ειναι ισχυρο το μιγμα. Δυστυχως μπηκα στον χορο και τωρα πρεπει να χορεψω. Το μονο προβλημα στο οποιο θα ηθελα μια απαντηση ,αν φυσικα μπορειτε να μου δωσετε μια τετοια , ειναι αυτο: Υπαρχει κινδυνοςς να εμφανιστουν ρωγμες πανω απο την μπαλκονοπορτα ή να ξεκολλησουν τα τουβλα με καποιο τροπο? Υπαρχει περιπτωση να μην γινει ποτε τιποτα τετοιο? Το πρεκι κανονικα γινεται για να τοποθετουνται τα τουβλα πανω απο τα ανοιγματα. Αφου κολλησουν ολα μεταξυ τουςς, λετε πως υπαρχει καποιος κινδυνος τωρα στην παρουσα φαση που δεν υπαρχει το πρεκι? Σας ευχαριστω και παλι ολους

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο τα τούβλα (που προτείνω να γκρεμιστούν άμεσα), αλλά και η κάσα του κουφώματος που δεν είναι σχεδιασμένη να είναι στον "αέρα" και να μη στηρίζεται πουθενά .... (αυτό συμβαίνει τώρα).

Link to comment
Share on other sites

.....και πόσα άλλα που έχουν προσπεραστεί, από την εποχή των εκσκαφών ακόμα!!!!

Άντε βρέστα τώρα.... Αυτά είναι τα σκουπίδια κάτω από το χαλί κι όχι απλώς το ..."πρέκι"!!!

Διότι η λογική λέει πως "...όταν εις (αποφασίζων εργολάβος) σκέφτεται κι ενεργεί τοιουτοτρόπως, πάντα τοιουτοτρόπως ενεργούσε, ενεργεί και θα ενεργεί"!!!!

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.