Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ακύρωση Βεβαίωσης Μηχανικού σε αδόμητο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. 

Έχω εκδόσει προ ολίγων ημερών 2 βεβαιώσεις Ν.4995 για αδόμητο, αφορούν και οι δυο αγροτεμάχια. Επειδή έχουν κυρωθεί δασικοί χάρτες στην περιοχή, θα έπρεπε να είχα δηλώσει στην τεχνική έκθεση ότι "το αγροτεμάχιο δεν αποτελεί δασική έκταση". Η αλήθεια είναι πως δεν το ήξερα, μου το επισήμανε η συμβολαιογράφος εκ των υστέρων. 

Πώς μπορώ να επαναφέρω τη Βεβαίωση σε κατάσταση  υποβολής, για να διορθώσω την τεχνική έκθεση; 

Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς; 

Edited by danaikaterina
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, mgeorgia said:

Καλησπέρα σας. 

Έχω εκδώσει προ ολίγων ημερών 2 βεβαιώσεις Ν.4995 για αδόμητο, αφορούν και οι δυο αγροτεμάχια. Επειδή έχουν κυρωθεί δασικοί χάρτες στην περιοχή, θα έπρεπε να είχα δηλώσει στην τεχνική έκθεση ότι "το αγροτεμάχιο δεν αποτελεί δασική έκταση". Η αλήθεια είναι πως δεν το ήξερα, μου το επισήμανε η συμβολαιογράφος εκ των υστέρων. 

Σε δήλωση επί τοπογραφικού αναγράφεται αυτό που λες. Στη βεβαίωση Ν. 4495 δεν προκύπτει εκ του νόμου τέτοια υποχρέωση. 

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο προκυπτει και  απο εδω.

http://enotariat.gr/?p=3653

 

και απο εδω

 
Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Ότι να είναι ζητάνε οι συμβολαιογράφοι!!!!

Όπως είπαν και οι παραπάνω δεν υπάρχει λόγος ακύρωσης της βεβαίωσης αδομήτου....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.