Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναρτήθηκαν τα ειδοποιητήρια εισφορών μη μισθωτών επικουρικού και εφάπαξ στο ΕΤΕΑΕΠ


georgegaleos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 402
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 24/4/2019 at 2:04 ΜΜ, laxanos said:

Η θέση σου ποια είναι δεν εχω καταλάβει ακόμη.

Η θέση μου είχε να κάνει με τις συγκρίσεις μεταξύ διαφόρων επαγγελμάτων. Οι αμοιβές είναι μεταξύ τους αλληλένδετες δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο. Δεν είναι πρόβλημα της δουλειάς του ελ/επ μηχανικού αλλά γενικότερο που πλήττει ταυτόχρονα όλες τις δουλειές. Ο αντίστοιχος με σένα ντιλιβεράς δεν είναι κάποιος πλήρους απασχόλησης που βγάζει 600 -  1200 ευρώ το μήνα, αλλά αυτός που μέσα στο μήνα θα γράψει μερικές σποραδικές ώρες δουλειάς (χωρίς να ξέρει πόσες και ποιές θα είναι αυτές) και σε περίπτωση που οι δουλειές δεν πάνε καλά μπορεί απλά να μη γράψει και καμία. Θα μου πεις αυτός δεν έχει το 300σάρι πάγιο έξοδο. Ναι, αλλά και για μας το 300σάρι δεν είναι μόνο φόρος, με αυτό αγοράζουμε και την ασφάλισή μας, ενώ ο άλλος είναι ανασφάλιστος.. γι' αυτό λέω μία η άλλη..

Στο νέο ερώτημα αν το 300 το βρίσκω λογικό για ελάχιστη, θα έλεγα ότι μάλλον όχι. Υπάρχει όμως εισφορά που να τη βρίσκαμε λογική;

 

 

 

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα. Δυστυχως αργησα να παρω χαμπαρι τι χαρατσι μας εβαλαν παλι.. θελω να ρωτησω το εξης ομως. θυμαμαι παλαιοτερα μας ρωτουσαν αν θελουμε ή οχι επικουρικη συνταξη(παντα ελεγα οχι) τωρα δηλαδη ειναι υποχρεωτικο? αν δε πληρωσω δηλ δε μπορω να παρω ασφαλιστικη ενημεροτητα? ξερει καποιος? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οι προηγούμενες οφειλές εξοφλήθηκαν κανονικά με την πάγια εντολή ?
Χρήματα υπήρχαν στον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος με την πάγια εντολή ?
Μήπως έχουν κάνει καμιά @@ εκεί στον ΕΤΕΑΠ και τραβάει (πριν) περισσότερες δόσεις των εκκαθαρίσεων (αναδρομικών) 2017 και 2018 και άδειασε!!! ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένος με την πάγια εντολή και δεν βρέθηκαν χρήματα για να εξοφληθεί ο Μάρτιος '19 ?
 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2019 at 10:55 ΜΜ, Pavlos33 said:

Εκείνο το 135,97 τι είναι; Έχω 1η 2017, 1η 2018 21,49  και  εισφορές μήνα 2/2019 135,97. Αυτό το τελευταίο είναι οι 32 δόσεις;

Όσο γι το τελευταίο που έγραψες, επανέλαβε το όσες φορές και αν χρειαστεί για να το εμπεδώσουμε....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι καλησπέρα, στις οφειλές ΕΤΕΑΕΠ εχω από φορέα ΕΤΕΑΕΠ, 1.οφειλές δόσεων εκκαθάρισης 2017,οι οποίες προφανώς περιλαμβάνουν και το 2018, γιατί ειναι σε 72 δόσεις (36+36) και οφειλές ΕΤΕΑΕΠ, 2.με φορέα προέλευσης ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ-ΕΠΙΚ+ΕΦΑΠ, οπου στους μήνες οφειλής αναγράφεται ΕΦΑΠ25,ΠΕΦΑ43 ,τι σημαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.