Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

BT headset συμβατό με Android smartphone και pc με Windows7


panos-vicious

Recommended Posts

Ψάχνω για headset με τις δυνατότητες που λέει ο τίτλος. Εάν έχει κάποιος/α κάτι υπόψη του/της, θα το εκτιμούσα εάν απαντούσε.

Να διευκρινίσω ότι θέλω, πέρα από την ομιλία, και ακρόαση ήχου (από μουσική, βίντεο κλπ).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos-vicious said:

Ψάχνω για headset με τις δυνατότητες που λέει ο τίτλος. Εάν έχει κάποιος/α κάτι υπόψη του/της, θα το εκτιμούσα εάν απαντούσε.

Να διευκρινίσω ότι θέλω, πέρα από την ομιλία, και ακρόαση ήχου (από μουσική, βίντεο κλπ).

Ευχαριστώ

JBL κάποια μοντέλα και τα URBANISTA που έχω. Τα δεύτερα παίζουν δοκιμασμένα και σε win 10 και σε Android και σε IOS (σε iPad υποστηρίζει και τη δυνατότητα προβολής υπολοίπου της μπαταρίας του). Κόστος κάνα 40αρι. Αυτονομία ομιλίας γύρω στις 4 ώρες, φόρτιση σε 2Α φορτιστή περίπου 1 ώρα. Απόδοση εξαιρετικά καλή για τις απαιτήσεις μου. Σύνδεση για φόρτιση, μέσω micro USB. 

Edited by Directionless
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, να 'σαι καλά.

Ε τότε ναι. Συγγνώμη, φαντάστηκα ότι θα είχες 10. Θα σου πω ένα καλό και ένα κακό για τα συγκεκριμένα, που θυμήθηκα εκ των υστέρων :

Κακό : προσφέρουν έξτρα σετ για μαξιλαράκια σιλικόνης. Αν τρέχεις ή είσαι εν κινήσει, θα σου φανούν πολύ χρήσιμα. Εγώ τα άλλαξα άμεσα. Επίσης, έχουν μαγνήτη και πιάνουν μεταξύ τους, οπότε κλείνουν και δεν φεύγουν εύκολα. Τέλος, έχουν και κλιπ (δαγκανίτσα) για να πιάνει πάνω στο ρούχο. 

Πλην : δεν δέχονται double pairing. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να αποσυνδεθείς από τη μια συσκευή και μετά να κάνεις pairing με άλλη. Το συγκεκριμένο πρόβλημα λύνεται με κάποια μοντέλα της JBL που το υποστηρίζουν (συν ό,τι ανέφερα και παραπάνω, συν 8 ώρες αυτονομίας σε ομιλία). Βέβαια, η τιμή ανεβαίνει περίπου 60 τοις εκατό. 

Το μοντέλο που έχω είναι το Berlin. 

 

Edited by Directionless
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.