Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βάση δεδομένων για υλικά knx


manoselectric

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω φάει τον τόπο να βρω τη βάση δεδομένων για το ets Για τα τροφοδοτικά της lingg and Janke κ τον Ενεργοποιητή a6f10h Και δεν τα βρίσκω πουθενά ούτε στο επίσημο site μιλάω με την υποστήριξη τους και δεν βγάζω άκρη Γιατί αλλά τους ρωτάω αλλά μου απαντάνε!Πρέπει να προγραμματίσω ένα μικρό σύστημα με τα παραπάνω υλικά και έχω πρόβλημα!Αν έχει ασχοληθεί κάποιος με την παραπάνω εταιρεία και γνωρίζει κάτι θα μου ήτανε πολύ χρήσιμο ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω αν k ο δικος μου ενεργοποιητης ειναι ο Α6F10H κατασκευη του 2009 το προβλημα μου ειναι ποιο πολυ για το τροφοδοτικο ΝΤ160-42 δεν το βρισκο πουθενα ουτε απο τους on line καταλογους του ets 

Link to comment
Share on other sites

Τα τροφοδοτικά, από όσα ξέρω τουλάχιστον, δεν χρειάζονται κάτι από το ETS.

Απλά τα συνδέεις και παίζουν.

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

ναι τα τροφοδοτικά δεν παίρνουν προγραμματισμό αλλά πρέπει να είναι περασμένο μέσα στο έργο ets που θα φτιάξεις!κ βάσεις δεδομένων δε βρίσκω μόνο για το συγκεκριμένο όλοι οι άλλοι κατασκευαστές έχουν κ για τα τροφοδοτικά!δεν έχω προσπαθήσει ποτέ να δοκιμάσω χωρίς να περάσω το τροφοδοτικό στο πρόγραμμα αν παίζει αλλά θα το δοκιμάσω!τότε ποίος ο λόγος ώμος να βγάλουν βάσεις δεδομένων και για τα τροφοδοτικά οι άλλοι κατασκευαστές αν δεν χρειαζόταν στον προγραμματισμό;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν "προχωράει"το έργο στο ETS, δοκίμασε να βάλεις ένα τυχαίο-οποιοδήποτε τροφοδοτικό, με ίδια mA. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν έβαλα ένα τροφοδοτικό τις ΜW τελικά το οποίο είχε βάση δεδομένων!κ όλα οκ, Τελικά μπορείς κ να μην το περάσεις στο ets καθόλου αν θες,το δοκίμασα κ μπορείς να προγραμματίσεις κανονικά, απλά εγώ το πέρασα για να ξέρω κ τι υλικά έχω στο έργο!στα μόνα που δεν μπορείς είναι κάποια τροφοδοτικά που είναι ενσωματωμένα με ενεργοποιητές.αυτά πρέπει να διευθυνσιοδοτηθούν κανονικά!ενεργοποιητή επέλεξα τον Α6F16H καθώς ο Α6F10H δεν είχε  βάση δεδομένων ets.πάντος έπεξε κανονικά γιατί μάλλον είχαν τις ίδιες δυνατότητες απλά αλάζαν τα αμπέρ μόνο. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.