Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λέβητας αερίου


pikoand

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους Μενω σε διπλοκατοικια επανω σε 96 τετραγωνικα στα Τρικαλα  μετριας μονωσης  Ειχα λεβητα πετρελαιου που δεν τον χρησιμοποιησα ποτε θελω να βαλω  λεβητα αεριου συμπηκνωσης τι μαρκα να βαλω και ποσων θερμιδων Εχω 6 σωματα καλοριφερ τυπου πανελ 2 στυλων 1 μετρο επι 80 ποντους μεσο ορο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Με ενα προχειρο υπολογισμο θελω λεβητα 14000 θερμιδες συν 15 τα εκατο απωλειες πιστευω ενας λεβητας 18000 θερμιδων θα με καλυψει Τωρα μερικοι μου προτειναν 24000 θερμιδες λενε οτι δεν παιζει τοσο ρολο το μεγεθος του λεβητα στην καταναλωση αν ειναι μεγαλητερος δηλαδη λογο οτι εχουν μεταβλητη λειτουργια αλλα αυτο δεν το πολυπιστευω Τι μου προτεινεται ευχαριστω εκτωνπροτερων

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη δεν υπάρχει καμία σημαντική διαφορά κατανάλωσης (μόνο στη θεωρία ίσως).

Επιλέξτε ένα λέβητα, που θα είστε σίγουρος ότι έχει καλό after sales service (ανταλλακτικά, τεχνική υποστήριξη κλπ), και βεβαιωθείτε  ότι είναι κατασκευασμένος για εξωτερική τοποθέτηση, αν πρόκειται να εγκατασταθεί σε μπαλκόνι.

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.