Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκδοση άδειας για περίφραξη και στέγη σε εντός σχεδίου περιοχή


Recommended Posts

Γεια σας ,είμαι νέα μηχανικός και θα ήθελα πολύ την βοήθεια σας.θέλω να βγάλω μια άδεια για στέγη και για περίφραξη σε εντός σχεδίου περιοχή σε κτίριο με αυθαιρεσίες που έχουν τακτοποιηθεί με τον ν.4495 , έχω κάνει τα σχέδια αλλά έχω πρόβλημα με  την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω.Είναι καλύτερα να ξεκινήσω με προ έγκριση της άδειας? Είναι άδεια δόμησης?Τις βγάζω ξεχωριστά ?Πως τις βγάζω?ανήκουν και οι δυο στην κατηγορία 1?Γενικά ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω για να βγάλω αυτή την άδεια? είναι η πρώτη μου άδεια και οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, arxitektonaki said:

...έχω κάνει τα σχέδια αλλά έχω πρόβλημα με  την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω....

Τι σχέδια έχεις κάνει? 

και Τοπογραφικό και Διάγραμμα Δόμησης έχεις κάνει?

Βασικά έχεις πρόσβαση στο e-Adeies για να ξεκινήσεις την αρχική διαδικασία?

 

Δεν έχουμε δεδομένα τι γνωρίζεις οπότε τι να σου πουμε.

ΝΟΚ, 4030 για διαδικασίες, και διαδικασίες έκδοσης οικοδομικής άδειας στο τμήμα στον 4495 πρέπει να βασικά να τα διαβάσεις καλά και να έχεις απορίες με βάση αυτά κατά κάποιο τρόπο.... 

*την υπαγωγή στον 4495 την είχες κάνει εσύ? (αν ναι τότε πολλά βασικά τα έχεις ... )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.