Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαγραφή απο ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ


danton

Recommended Posts

Δέν χρωστάω.. Είμαι ένα χρόνο μόνο στο ταμείο..φρέσκος.. Αλλά "χρωστάω της Μιχαλούς" που πήγα και γράφτηκα... Θα ψάξω λίγο παραπάνω το θέμα και άν έχω απορίες επιστρέφω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν συνάδελφοι άκρη δέν βγάζω... Πρέπει να διαγραφώ απο ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ και δέν με νοιάζει άν δέν μπορώ να εργαστώ πάλι στην Ελλάδα ώς μηχανικός.. Θα το αντέξω.. (νιάχ..κλάψ-κλάψ...) Παρακαλώ κάποιος να μου υποδείξει σαφή τρόπο, δηλαδή τί πρέπει να γράψω σάν δικαιολογία στην αίτησή μου ή ότι άλλο χρειάζεται τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

JohnEngineer, κάνε για αρχή μια αίτηση διαγραφής με το αιτιολογικό που πραγματικά έχεις.

Δηλαδή της διαγραφής σου από τα μητρώα του ΤΕΕ λόγω της μη επιθυμίας εξάσκησης του επαγγέλματος του Μηχανικού.

Και στην απάντηση που θα λάβεις θα δει τι θα πράξεις.

Ενα ένα τα προβλήματα κάθε φορά.

Επίσης ζήτα να μάθεις αν και πως μπορείς να επανεγγραφείς,εφόσον το θέλεις βεβαίως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε ρωτας στο ΤΕΕ και στο ΤΣΜΕΔΕ..... λες να σε κρατησουν ομηρο!!!!

 

Απο κεί έρχομαι.. το ΤΣΜΔΕ λέει ότι δέν ανακατεύομαι εγω με αυτούς, δηλαδή άν διαγραφώ απο το ΤΕΕ αυτόματα διαγράφομαι και απο το ΤΣΜΔΕ..

 

Στο ΤΕΕ μου λένε ότι πρέπει να κάνω αίτηση με τους λόγους που ζητάω τη διαγραφή και θα γίνει συμβούλιο..τρίχες δηλαδή.. και εγώ ρωτάω το φόρουμ γιατι όλο και κάποιος θα έχει κάνει την διαδικασία να με συμβουλεύσει..

 

johnengineer, κάνε για αρχή μια αίτηση διαγραφής με το αιτιολογικό που πραγματικά έχεις.

Δηλαδή της διαγραφής σου από τα μητρώα του ΤΕΕ λόγω της μη επιθυμίας εξάσκησης του επαγγέλματος του Μηχανικού.

Και στην απάντηση που θα λάβεις θα δει τι θα πράξεις.

Ενα ένα τα προβλήματα κάθε φορά.

Επίσης ζήτα να μάθεις αν και πως μπορείς να επανεγγραφείς,εφόσον το θέλεις βεβαίως.

 

Συγνώμη, δέν γράφτηκα στην ιταλική μαφία..σε ασφαλιστικό φορέα γράφηκα.. και πραγματικά δέν έχω χρόνο για αλληλογραφίες γιατί φεύγω εξωτερικό.. Δέν μπορεί να μήν έχει κάνει κάποιος την διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αυτο.. αλλα μου φαίνεται πολύ αστείο να είσαι μηχανικός με το ζόρι επειδή έκανες το λάθος και γράφτηκες στο ΤΕΕ.. Έλεος.. Το πιό πιθανόν είναι να μήν μπορείς να ξαναεργαστείς ώς μηχανικός άν διαγραφείς αλλα όχι και να μήν σε διαγράφουν με το ζόρι..

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε johnengineer οχι μονο δεν θα βρεις κανεναν που να εχει κανει αυτη τη διαδικασια, αλλα μαλλον δεν ξερεις και που εχεις μπλεξει. ωχρια η μαφια μπροστα σε καθε ασφαλιστικο φορεα στο ελλαδισταν.

 

κανε αυτο που σου ειπαν εδω. γραμματακι με αιτημα διαγραφης για τον οποιο λογο εχεις και βλεποντας και κανοντας. αποψη μου πως θα σου πουν οχι, τουλαχιστον αρχικα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ απ'ότι ξέρω η διαγραφή απο το ΤΕΕ είναι πολύ δύσκολη και σπάνια περίπτωση. Σε κάποιο ενημερωτικό δελτίο είχα διαβάσει ότι είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού οι διαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.