Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαγραφή απο ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ


danton

Recommended Posts

Δηλαδη οποίος δεν ειναι οκ με την εφορια δεν μπορει να βγει απο το ταμείο; Πιάνουμε περιπτωση παράνοιας το εχετε καταλάβει έτσι;

 

Το ξέρω ότι είναι παρανοϊκή η σκέψη μου. Αλλά δεν έχω περιθώριο να απορρίψουν την διαγραφή μου. Δεν έχω κανέναν να με στηρίξει αν έρθει κι άλλο εξάμηνο να πληρώσω.........

 

georgios_m ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το εκκαθαριστικό πλέον είναι κάτι σα βεβαίωση ποινικού μητρώου. Χωρίς αυτό δε πας πουθενά. Τώρα τι διαβαθμίσεις φορολογικής ενημερότητας υπάρχουν και ποιές πόρτες ανοίγει η καθεμιά δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Α γεια σου. Αυτο το απλο μου ειχαν πει και μένα στο ίδιο το ΤΕΕ οταν ρώτησα κάποτε. Μην τσακωνόμαστε με την ουρά μας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όποιος βρει δουλειά άσχετη με το αντικείμενο του μηχανικού δεν πρέπει αναγκαστικά να διαγραφεί απόι το ΤΣΜΕΔΕ. Προσλαμβάνεσαι και ο εργοδότης αντί να πληρώνει ΙΚΑ πληρώνει το ΤΣΜΕΔΕ. Ίσως να έχει λίγο παραπάνω κρατήσεις. Αυτό βέβαι ισχύει για τους μετά το 93 ασφαλισμένους

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχονται όλοι ΤΣΜΕΔΕ που λες.. Σε κατι άσχετες δουλειες μου το ειχαν αποκλείσει κατηγορηματικά.. Μου λένε ΙΚΑ μονο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι.

Γιατί να προσλάβει κάποιον με ΤΣΜΕΔΕ και να πληρώνει περισσότερα ο εργοδότης, ενώ με το ΙΚΑ του βγαίνει χαμηλότερα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχονται όλοι ΤΣΜΕΔΕ που λες.. Σε κατι άσχετες δουλειες μου το ειχαν αποκλείσει κατηγορηματικά.. Μου λένε ΙΚΑ μονο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επειδή είναι άσχετοι. Για βασικό μισθό η διαφορά στις εργοδοτικές εισφορές (αν υπάρχει κιόλας) είναι ελάχιστη

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι άσχετοι.

 

Άσχετοι ξεάσχετοι το θέμα είναι αν το δέχονται.

 

Εδώ προκύπτει το θέμα πώς θα σε δηλώσουν.. τεχνικός σύμβουλος ψησταριάς?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.