Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαγραφή απο ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ


danton

Recommended Posts

καλημέρα να ρωτήσω κάτι αν κάνω διαγραφή από το τεε κ απο το τσμεδε μετά αν είναι να ασχοληθώ πάλι με το επάγγελμα πρέπει να δώσουμε εξετάσεις για άσκηση επαγγέλματος ή όχι . ??? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα να ρωτήσω κάτι αν κάνω διαγραφή από το τεε κ απο το τσμεδε μετά αν είναι να ασχοληθώ πάλι με το επάγγελμα πρέπει να δώσουμε εξετάσεις για άσκηση επαγγέλματος ή όχι . ??? Ευχαριστώ 

 

πληρώνεις όμως αναδρομικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου που γνωρίζει. Θέλω να διαγραφώ απο το ΤΕΕ αλλα υπάρχουν κάποιες οφειλές, γύρω στα 300 ευρώ.Σήμερα που επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ή ότι τις πληρώνω εφάπαξ και εξετάζεται άμεσα η αίτηση διαγραφής ή ότι θα κάνω κάποιον διακανονισμό αλλά δεν μπορούν να μουν πουν πότε θα εξεταστεί η αίτηση διαγραφής μου και ότι μάλλον θα καθυστερήσει. Επειδή θέλω να ξεμπερδεύω το δυνατό συντομότερο αλλα υπάρχει και μια οικονομική στενότητα μπορεί κάποιος να μου πεί τι γίνεται στη δεύτερη περίπτωση του διακανονισμού? Κάποιος που το έχει περάσει ήδη ενδεχομένως?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

πληρώνεις όμως αναδρομικά

Διαγραφή και επανεγγραφή γίνεται όμως πλέον ?? Γτ παλιότερα έλεγαν ότι υπήρχε πρόβλημα..

Διαγράφομαι τώρα και αν κάνω επανεγγραφή το 2020 πρέπει να πληρώσω τις εισφορές 2016-2020 ?

Link to comment
Share on other sites

  Συνάδελφε δες λίγο το νόμο Κατρούγκαλου , νομίζω ότι αν δεν έχεις βιβλία  ή δεν είσαι μισθωτός πλέον δεν πληρώνεις εισφορές..

Παλιότερα ίσχυε αυτό που λένε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  Συνάδελφε δες λίγο το νόμο Κατρούγκαλου , νομίζω ότι αν δεν έχεις βιβλία  ή δεν είσαι μισθωτός πλέον δεν πληρώνεις εισφορές..

Παλιότερα ίσχυε αυτό που λένε παραπάνω.

 

Από ποιο σημείο του νόμου προκύπτει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δες ερώτηση και απάντηση 4 για ανέργους χωρίς βιβλία

 

http://www.win2.gr/wp-content/uploads/win2.gr-5-%CE%95%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%91%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%AF-%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%9D.4387.16.pdf

 

 

Δεν ξέρω αν το αφήσουν οι mods γιατί είναι του Χάρη.

 

Οι άνεργοι μηχανικοί δεν εμπίπτουν στο άρθρο 38 , ούτε στο 39.

 

Ο Νόμος Κατρούγκαλος είναι ευνοικός για τους μηχανικούς με τις εκπτώσεις μέχρι το 2020.

http://www.win2.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD/

Link to comment
Share on other sites

Δες ερώτηση και απάντηση 4 για ανέργους χωρίς βιβλία

 

http://www.win2.gr/wp-content/uploads/win2.gr-5-%CE%95%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%91%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%AF-%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%9D.4387.16.pdf

 

 

Δεν ξέρω αν το αφήσουν οι mods γιατί είναι του Χάρη.

 

Οι άνεργοι μηχανικοί δεν εμπίπτουν στο άρθρο 38 , ούτε στο 39.

 

Δεν έχεις δουλειά , κλείνεις βιβλία , ούτε διαγραφή από ΤΕΕ , ούτε από ΤΣΜΕΔΕ.

Δεν είναι επίσημο , είναι ερμηνεία του νόμου .....είδωμεν αλλά είναι το λογικό.

 

Ο Νόμος Κατρούγκαλος με τις εκπτώσεις μέχρι το 2020.

http://www.win2.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD/

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.