Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διαγραφή απο ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ


danton

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://rapidshare.com/files/1254112106/%CE%A0%CE%A1%CE%91%CE%9A%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%91%20%CE%94%CE%99%CE%91%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%A9%CE%9D%20%CE%95%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%93%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%A9%CE%9D%20%CE%A4%CE%95%CE%95%2020%2011%202012.pdf

 

Συγγνωμη παιδια.. ηταν κλειδωμενο στο rapid. Μπορειτε να το δειτε τωρα. ΕΙναι απο τα πρακτικα του ΤΕΕ διαγραφων και επανεγγραφων ορισμενων μηχανικων.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το χάνεται;

Τα χρόνια αυτά θα αναγνωρισθούν ως συντάξιμα και θα αθροιστούν με τα χρόνια του επόμενου φορέα ασφάλισης.

 

Θα χαθούν σε περίπτωση που αθροιστικά δε συμπληρώσεις ποτέ τα απαραίτητα συντάξιμα χρόνια, άρα δε θα πάρεις ποτέ σύνταξη. (λέμε τώρα....)

 

σε περίπτωση που εργαστείς στο εξωτερικό και ρίξεις μάυρη πέτρα?

Edited by apostolosg
Link to comment
Share on other sites

Καλησερα,

 

Επειδη θα παω στο ΕΤΑΑ μαζι με την διαγραφη του ΤΕΕ και της περιφερειας ηθελα να ρωτησω τι γινεται με τις εισφορες που χρωσταω ειμαι υποχρεωμενος να τις εξοφλησω αμεσα ή μπορω να κανω διακανονισμο και τι γινεται εαν εγω δεν θελω να πληρωσω εισφορες γιατι δεν εχω φραγκο ?

 

υπαρχει περιπτωση να μου πειι το ΕΤΑΑ δεν διαγραφεσαι εαν δεν πληρωσεις οτι χρωστας ?

 

 

Εαν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησερα,

 

Επειδη θα παω στο ΕΤΑΑ μαζι με την διαγραφη του ΤΕΕ και της περιφερειας ηθελα να ρωτησω τι γινεται με τις εισφορες που χρωσταω ειμαι υποχρεωμενος να τις εξοφλησω αμεσα ή μπορω να κανω διακανονισμο και τι γινεται εαν εγω δεν θελω να πληρωσω εισφορες γιατι δεν εχω φραγκο ?

 

υπαρχει περιπτωση να μου πειι το ΕΤΑΑ δεν διαγραφεσαι εαν δεν πληρωσεις οτι χρωστας ?

 

Εαν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει ευχαριστω

 

Για το ίδιο περιεχόμενο της ερώτησης, ενδιαφέρομαι και γω, αν κάποιος συνάδελφος έχει αντίστοιχη εμπειρεία, ας μας παραθέσει τα γεγονότα ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μπορεί να είμαι πολύ συναισθηματική, αλλά εγώ δακρύζω για κάθε διαγραφόμενο.... η επόμενη κάποια στιγμή θα είμαι εγώ...... δεν ονειρευόμουν αυτό το μέλλον όταν συμπλήρωνα το μηχανογραφικό μου δελτίο..... ούτε όταν γιόρταζα την εισαγωγή μου στο τμήμα ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ της ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ του Α.Π.Θ................ούτε προφανώς όταν κερνούσα για την ορκομωσία μου..... ΚΡΙΜΑ, πολύ ΚΡΙΜΑ....

 

Το χειρότερο φυσικά είναι ότι τα υπομένουμε όλα αυτά με αξιοθαύμαστη καρτερία και αξιοπερίεργη ανεκτικότητα.... ενδεικτικό του ότι τίποτα δεν θα αλλάξει στα προσεχή χρόνια..... ΚΡΙΜΑ, ακόμη περισσότερο ΚΡΙΜΑ......!

Edited by Κάτια
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.